Фен-шуй ванної кімнати

Ванна кімната з фен-шуй

Рух енергії у ванній кімнаті може як поліпшити здоров'я господарів і залучити гроші в будинок, так і погіршити самопочуття і фінансовий стан. Правильна корекція енергетичних потоків Ци істотно покращує атмосферу в домі і налагоджує поточний стан справ. Тому дуже важливо організувати ванну кімнату по фен-шуй.

Ванна кімната з правильним оформленням по фен-шуй

Розташування кімнати

Найбільш детально визначений місце розташування ванної кімнати на півночі.

Вкрай небажано поблизу спальні або в центрі будинку. Таке розташування злякає удачу у всіх справах.

З цієї причини вкрай несприятлива ванна кімната на південному сході - зоні багатства. гроші будуть "витікати" в трубу.

Розташування ванній у напрямку сторін світу

А якщо вхідні двері знаходиться навпроти, гроші просто будуть йти через неї. Розміщення дверей ванної кімнати відіграє важливе значення. Чи не добре, якщо її видно від вхідних дверей і з кухні, тому що кухонна плита відповідає за здоров'я домочадців. Скорегувати потік енергії можна, поставивши в коридорі дерево або рослина в горщику.

Розташування ванної кімнати в будинку по фен-шуй Розміщення дверей у ванній кімнаті по фен-шуй Грамотне розташування предметів у ванній по фен-шуй

Якщо ванна кімната має спільну стіну зі спальнею, до тієї стіни не повинно примикати узголів'я ліжка. Інакше проникнення негативної енергії сприятиме поганому сну і погіршення здоров'я.

Якщо зробити перестановку немає можливості, то у ванній кімнаті слід повісити дзеркало на даній стіні так, щоб воно відображало унітаз і бачок (в разі суміщеного санвузла).

Розташування ванній по фун-шую

За фен-шую ванна і туалетні кімнати повинні бути розділені. Якщо планування квартири має суміщений санвузол, то всередині розділіть сантехніку перегородкою або шторкою.

Форми меблів і сантехніки

Символ багатства, достатку і процвітання - овальна ванна. Така форма не має гострих кутів і нагадує монету. В якості альтернативи можна поставити кутову, але округлу ванну. Якщо позбутися від прямокутної ванни неможливо, замінити умивальник набагато легше. Вибирати слід круглу або овальну раковину.

Колір сантехніки вибирайте білий.

Як декоративні елементи для ванни і меблів, а також для поручнів і ручок найкраще використовувати метал. Посилять рух позитивної енергії і хромовані або нікельовані змішувачі та труби.

Самі труби по фен-шую рекомендується заховати. Найпростіше це зробити за допомогою пластикового короба.

Овальна ванна по фен-шуй Правильна форма сантехніки у ванній по фен-шуй Форми сантехніки у ванній по фен-шуй Овальна ванна в невеликій ванній по фен-шуй Маленька ванна кімната з фен-шуй Фен-шуй ванної кімнати з душовою

Бажано наявність у ванній якогось навісної шафки або органайзера для зберігання коштів по догляду та інших речей. Захаращеність приміщення перешкоджає плавному перебігу позитивних енергетичних потоків. Чим менше дрібних речей на відкритих поверхнях, тим краще.

Зберігання приладдя у ванній по фен-шуй

Дзеркала

Оскільки в малогабаритних квартирах немає можливості правильно розмістити сантехніку і меблі, то коригуються енергетичні потоки за допомогою дзеркал.

У ванній повинні висіти два дзеркала, але так, щоб вони не відображали одне одного. Переважно їх розташовувати на північній і східній стінах.

Дуже важливо, щоб людина не вмивався, стоячи спиною до дверей. Але якщо планування не дозволяє перенести раковину, то просто повісьте над нею дзеркало, щоб в ньому відбивалася вхідні двері. Ще одне можна повісити зовні на двері. При несприятливому розташуванні кімнати таке дзеркало буде відображати негативну енергію.

Фен-шуй у ванній з дзеркалами Дзеркала по фен-шуй у ванній Розташування дзеркал у ванній по фен-шуй

світло

А ось освітлення у ванній кімнаті повинно бути яскравим!

 • По-перше, це практично. При поганому освітленні важко голитися або зробити акуратний макіяж.
 • По-друге, яскраве світло вирівнює баланс Інь і Ян, стимулюючи потоки Ци.
Освітлення ванної кімнати по фен-шуй

Основні принципи

При оформленні інтер'єру переважно використовувати гладкі, блискучі, але не дзеркальні матеріали.

А саме:

 • кахель,
 • Скло,
 • мармур,
 • кераміка.

Завдяки цьому в приміщенні нейтралізується негативна енергія. А ось дзеркальні елементи, навпаки, заплутують і уповільнюють потоки енергії.

Також можуть призвести до затримки позитивної Ци багато дерева і м'яких килимків. Для просторих кімнат їх наявність допустимо, а ось для маленьких - категорично протипоказано.

Фен-шуй ванної кімнати з мармуру Кахель у ванній кімнаті по фен-шуй Керамічна плитка у ванній по фен-шуй

Гострі кути є джерелом негативної енергії. Саме тому ніколи не можна перебувати або сидіти навпроти гострого кута. А в маленькому приміщенні їх вплив ще сильніше. Тому, чим більше буде згладжених і округлих кутів, тим краще.

Дуже важливо стежити за чистотою та справністю сантехніки. Капає або протікає вода символізує витіканню ваших грошей. Утворені патьоки, бруд і наліт накопичують в собі негатив.

Як інтер'єрного рішення краще використовувати все, що пов'язано з водною стихією. Синьо-блакитна гамма, білий колір, зображення підводних мешканців і пейзажів. Яскраві, червоно-жовті відтінки і все, що відноситься до стихії вогню, неприпустимо розташовувати у ванній кімнаті. Стихія води і вогню конфліктують між собою, викликаючи дисбаланс енергії.

Закруглена сантехніка і синьо-блакитні елементи декору у ванній по фен-шуй Напівкругла раковина в ванній по фен-шуй Колірна гамма в ванній по фен-шуй

Розташовуємо все по місцях

 • Найкраще розташування ванни - південний захід. Якщо сан вузол суміщений, то унітаз слід розмістити якомога далі від неї, але на південній стороні.
 • Над раковиною вішаємо дзеркало. Вибирайте дзеркало з плаанимі обтічними формами.
 • На стіни вішаємо навісний шафка для побутової хімії та косметики без дзеркал. Або прибираємо органайзер під раковину.
 • Кошик для білизни повинна бути світлою з округлими кутами.
Фен-шуй в невеликій ванній

Правила

Всі зазначені принципи фен-шуй можна узагальнити в правила для ванної кімнати:

 • Сходи та пороги у ванній небажані.
 • Поверхня дзеркала повинна бути рівною, саме воно щільно примикати до стіни і не мати ефект збільшення або спотворення образу.
 • Не допускається використовувати дзеркальних плитки, декоративних елементів або дверцят шафок. Така велика кількість дрібних дзеркал роздрібнить образ людини, негативно впливатиме на його особисту енергію ци.
 • Категорично не можна використовувати в оформленні ванної кімнати чорний і коричневий кольори, тому що вони будуть притягувати негативну енергію. Найкраще рішення для інтер'єру: м'які пастельні або кольору водної стихії (блакитний, синій, зелений) різних відтінків і світле дерево.
 • Зелений колір текстилю та декоративних елементів у ванній кімнаті врівноважить силу води, залучаючи в будинок добробут.
 • Чим менше гострих кутів, тим краще.
 • Всі баночки з побутовою хімією та косметикою заховати, невикористані і порожні - викинути.
Правильна ванна по фен-шуй Фен-шуй у ванній кімнаті Правила фен-шуй у ванній кімнаті Колірна гамма ванній по фен-шуй Фен-шуй ванної кімнати Правила фен-шуй для ванної кімнати

Важливо стежити за чистотою ванної кімнати. Після прийняття процедур обов'язково споліскувати сантехніку. Не забувайте провітрювати, вентиляційні решітки повинні бути справні. Тоді потоки Ци у ванній кімнаті будуть рухатися правильно, заряджаючи вас енергією і залучаючи в будинок багатство.