Вибираємо люстру для ванної кімнати

Хочеться змін? Чому б не почати з ванної кімнати? Адже саме вона є місцем, де світло грає першорядну роль після води. Завжди хочеться, щоб санвузол був висвітлений найкращим чином, а все тому, що в цих приміщеннях відсутні інші джерела світла, наприклад, вікна. А погодьтеся, напівтемрява, особливо вдень, чи не дуже приємний. Крім того, що погана освітленість візуально зменшує приміщення, створюється враження відсутності повітря, і, дійсно, відчуваєш себе не дуже добре. Тому люстра повинна, перш за все, забезпечувати достатню яскравість і поширення світла.

А як же розміри?

люстра велика модель в стилі їжачка в стилі прованс

Безумовно, ванна - не те місце, куди необхідна важка кришталева люстра, з безліччю вогнів і елементів. Тому, перш за все, потрібно визначитися з тими вимогами, які висуваються до приладу, а потім вже дивитися фото, огляди або іншу допоміжну інформацію. Люстра у ванну кімнату повинна відповідати таким основним параметрам:

  • переносимість підвищеної вологості. Як ми вже говорили, це місце великого скупчення вологи, причому вона не прибирається з цього приміщення взагалі. Тому люстра повинна нормально переносити всі умови, характерні для ванної.
  • простота монтажу. Ванна - кімната, як правило, невеликих розмірів, і дуже незручно буде довго монтувати, перебуваючи в некомфортною позі. А так і буде, якщо люстра буде перебувати на звичному місці і вішати її вже в заставленій кімнаті.
  • зручність експлуатації. Навіть незважаючи на те, що в цьому приміщенні постійна волога, пил все ж магічним чином виникає на люстрі. І якщо плафон дуже хитромудрий, його буває важко чистити.
  • хороше розсіювання променів. Для того щоб вся кімната висвітлювалася, бажано вибирати плафони з округлими краями або безліччю кутів, тоді вся кімната буде достатньо освітленою.

Стиль

як в старовинному замку готичний стиль в стилі шале

Тепер трохи про стиль, який повинна мати люстра для ванної кімнати. Він, безумовно, залежить від загального інтер'єру кімнати.

  1. Люстра-бра. Це свого роду одиничний плафон, який кріпиться до стіни. Він, як правило, має індивідуальний вимикач, незалежно від загальної мережі. До речі, дуже часто конструкція такого пристрою така, що для заміни лампочки плафон необхідно відкручувати повністю, що може бути не дуже зручно. Тому, вибираючи люстру-бра, слід подивитися або на її фото в розібраному стані, або на зібрану, але переконавшись, що заміна лампочки не складе труднощів.
  2. Стандартна люстра на стелю. Вона може бути відразу на кілька лампочок або з декількома плафонами.

За загальним стилем вона може бути хайтек, модерн, класикою, люстра у ванну може мати елементи старовини або бути в оригінальному кольорі. Наприклад, для розкішної ванни з бронзовими змішувачами і кришталевим умивальником, звичайно, не підійде люстра в стилі «нових технологій», рівно, як і для ванної в еко-стилі з мінімумом елементів інтер'єру не підійде кришталевий з позолотою світильник.

екстравагантний варіант під корали люстра з намистом об'ємна модель весняна крапель

Вибір дизайну цього приладу залежить від загального стилю ванної кімнати.