Душова кабіна з парогенератором - міні-сауна у вас вдома

Душова кабіна з парогенератором

Не секрет, що сучасні технології зробили крок далеко вперед, торкнувшись практично всіх куточків нашого життя. Ванна кімната в цьому плані не виняток. Як хочеться, прийшовши додому, холодним осіннім вечором гарненько прогрітися і розслабитися. Якщо раніше, це було можливо, тільки прийнявши гарячу ванну, то зараз це можна легко зробити за наявності душової кабіни з парогенератором.

Душова кабіна з парою

види

Парогенератор дозволяє підтримувати в душовій кабіні насичений пар різних температур. Виходить, що при максимальній вологості ми ще й маємо високу температуру, як в лазні. Задоволення не з дешевих, але воно того варте.

Такі душові кабіни можуть бути оснащені додатковими пристроями:

 • телефоном;
 • стерео системою;
 • додатковою системою вентиляції;
 • процедурою ароматерапії.

Створені всі умови, щоб забезпечити максимальний комфорт, релаксацію і задоволення.

Матеріал виготовлення може бути найрізноманітнішим. Звичайно, якщо виробник виготовляє кабінку з природного каменю, то відповідно і коштувати вона буде дорожча за звичайну.

Душова кабіна з пластика дешевше, але при нагріванні ми піддаємося впливу шкідливих хімічних речовин.

Самим ідеальним матеріалом вважається загартоване скло. Воно міцне і може витримати високі температури.

парогенератор

Душові кабінки з парогенератором обов'язково оснащені вентиляційними системами. Це забезпечує циркуляцію повітря: відпрацьоване повітря видаляється і забезпечується приплив насиченого парою повітря. Використання парогенератора вимагає герметичності такої кабіни.

Щоб тепло зберігалося якомога довше, дах і піддон такої кабіни відразу монтуються виробником, і доставка до покупця здійснюється вже в зібраному вигляді. Таким чином, встановити кабінку буде набагато легше і простіше.

Розміри душових кабін з парогенератором можуть бути найрізноманітнішими, включати в себе і місця для сидінь, і комплектуючі для SPA процедур.

Найоптимальнішою за розміром буде кабіна, що має боку 90 см і більше.

Вентиляція в душовій кабініНевелика кабіна з парогенераторомДушова кабіна з парогенератором для двох

Особливості

Як уже було згадано вище, душові з парогенератором дуже дорогі. Тому, з метою економії, можна придбати парогенератор окремо і встановити його самостійно. І це буде в 10-15 разів дешевше, ніж придбання кабіни, укомплектованої парогенератором від виробника. Якщо в якості критерію взяти процес нагрівання води та спосіб створення пара, то парогенератори можна класифікувати: на електродні, ТеНові і індукційні.

Парогенератор в душовій кабінці

Їх відмінності один від одного:

 • Електродні нагрівають воду електродами. Пара утворюється в результаті нагрівання води електричним струмом, за допомогою електродів.
 • ТеНові парогенератори мають нагрівальні прилади для утворення пари.
 • Індукційні парогенератори використовують високочастотне випромінювання.

Оптимальне розташування парогенератора в душовій кабінці - це низ. Таким чином, кабінка буде прогріватися рівномірно, завдяки дії пара, який піднімається вверх.Налічіе вентиляції забезпечить формування потрібної температури.

Парогенератор для душ-кабіни ТЕНПарогенератор електричнийінфрачервона сауна

Опції

Виробники пропонують на вибір душові кабінки з додатковими опціями.

Основні функції доповнень:

 • Опція «турецька лазня» вже вважається базовим оснащенням. Розміри такої душової кабіни не великі. Вологість повітря в такій кабіні становить 100%. При цьому нагрівається вона до оптимальної температури в + 45 ° С в короткі терміни. Така температура вважається комфортною, оскільки не дозволяє нам обпектися при зіткненні з металевими комплектуючими кабінкі.Плюси турецької лазні в тому, що наш організм ідеально звільняється від усіх отруйних речовин, накопичених в організмі. В результаті, ми відчуваємо себе набагато краще.
 • Нерідко в якості опції вказується фінська сауна. По суті, це - рекламний хід виробника. Створити в душовій кабіні умови фінської сауни з температурою повітря в + 100 ° С не представляється можливим. Навіть з точки зору особистої безпеки. Тому, купуючи кабіну з такою функцією, знайте, що умови в ній будуть, зрозуміло, далекі від реально «фінських». Відмінною особливістю фінської сауни від турецької лазні буде вологість. Кабінка з «фінськими» опціями має вологість 20-30%.
 • Ще один вид кабінки - сауна з інфрачервоним випромінюванням. Як правило, така душова кабіна розділена на дві частини, одна з яких - це безпосередньо душова, а друга забезпечена інфрачервоними лампами і дерев'яним покриттям підлоги. Прогрівається людське тіло в такій душовій швидше, ніж в турецькій лазні. Медицина офіційно заявляє про користь, яку приносить такий пристрій. Лікувальний і загальнозміцнюючий ефект душових кабін з парогенератором підтверджується науково. А взимку і восени вони просто необхідні нашому організму.
Турецька лазня в душ-кабініДушова кабіна з функцією фінської сауниФінська сауна

Поради щодо вибору

Необхідно врахувати, що будь-який парогенератор працює від електричної мережі. Тому спочатку визначитеся, який парогенератор вам необхідний, виходячи з класифікації, наведеної вище: електродний, ТЕНовий або індукційний.

Будь-парогенератор має дві комплектуючі частини:

 • корпус;
 • панель управління.

Корпус захищає бак, де випаровується вода, нагрівальні прилади і інші складові.

Панель управління контролює і змінює режими функціонування, подачу пари, управляє процесом в цілому.

Вибираючи парогенератор, зверніть увагу на кількість споживаної ним електроенергії, на його функції і потужність.

Важливим є матеріал, з якого зроблена підлога вашої кабінки.

Переважно буде дерево, тому що воно нагрівається поступово. Плюс - це справжній природний компонент, не виділяє токсинів при нагріванні на відміну від пластику. У процесі нагрівання дерево буде виділяти неповторний аромат.

Пластикова душова кабінка з парогенератором

Не забудьте звернути увагу на зміст смолистих речовин в деревині. Погодьтеся, якщо в процесі нагрівання виступить смола, - це буде досить неприємним сюрпризом.

Дерев'яна підлога в душовій кабіні

Як встановити парогенератор

Послідовність дій:

 1. Для початку перевіряємо, наскільки герметична наша душова кабінка. Краще, якщо парогенератор буде знаходитися поза душової кабінки. Адже він забезпечений електропроводами, а зіткнення їх з водою може стати причиною короткого замикання з усіма витікаючими з цього наслідками.
 2. Знаходимо місце, де буде встановлений наш парогенератор. Він може розміщуватися як на стіні, так і на підлозі. Головне - щоб відстань від нього до душової кабінки було не більше 10 метрів. Не менш 50 см має бути між стіною або підлогою і парогенератором. Паропровід повинен бути нахилений до ванни, щоб пара могла безперешкодно «витікати».
 3. Якщо ви хочете встановити парогенератор на стіну, обов'язково за допомогою дрилі просвердлите отвори, в які встановіть дюбеля і тільки потім саморізи.
 4. Гнучким металевим шлангом труба, в яку подається вода, з'єднується з кульовим клапаном водоприймача.
 5. Парогенератор і паропровід з'єднуються трубою з міді, а пластикова труба забезпечує з'єднання паропроводу і каналізації.
Монтаж електричної проводки кабінкиустановка парогенератораПідключення парогенератора душової кабіни

Підключення електрообладнання - завершальний етап монтажу.

Перед повною експлуатацією, необхідно виконати перевірку: наповніть водою труби подачі води і включіть парогенератор. Якщо все зроблено правильно, то через 4-5- хвилин почнеться процес утворення пари. Вимикаємо пристрій і знову включаємо. Таким чином, ми випускаємо назовні весь пар. Після цього можна сміливо користуватися парогенератором.

Навіть мінімальний за вартістю парогенератор здатний перетворити вашу душову кабінку в відмінне місце, де можна поправити своє здоров'я і зняти стресові ситуації, від яких ми, на жаль, не застраховані.

Догляд та профілактичне обслуговування

Щоб насолоджуватися довгий час своїм дорогим придбанням, необхідно стежити за ним і періодично оглядати. В процесі експлуатації на датчиках води може з'явитися наліт.

Якщо ви його виявили, то потрібно їх витягти і помістити в розчин оцту. Далі датчики просушиваются і знову встановлюються на місце.

Обов'язково періодично оглядайте електропровід! Ушкодження цієї складової загрожує небезпечними для життя наслідками. Інші електроприлади також потребують огляді.

Електрокабель в душовій кабіні

Освіта накипу - це неминучий процес, який стосується нагрівальних елементів. Робочий резервуар так само схильний до цієї «хвороби».

За допомогою спеціальних розчинів утворення накипу легко усувається:

 1. Паропровід відключається.
 2. Заливається спеціальний розчин.
 3. Агрегат працює протягом 3х хвилин з даними складом.
 4. парогенератор відключається
 5. Розчин зливається.
 6. Система ретельно промивається водою.

Не забувайте, що будь-який прилад буде довше зберігати свою функціональність, при його акуратною і дбайливої ​​експлуатації. Це відноситься і до душовій кабінці з парогенератором.