Циркулярний душ - для підвищення імунітету і краси шкіри!

циркулярний душ

Водні процедури відомі своїми лікувальними і профілактичну дію з давніх пір. Постійно вдосконалюючись, вони почали проводитися з використанням сучасної апаратури, щоб принести максимальну користь пацієнтам. І до одних з вельми корисних і приємних процедур, пов'язаних з водою, відносять такий вид душа, як циркулярний. Його в різних джерелах також називають голчастим за велику кількість водяних струменів, схожих з голками, а також швейцарським душем.

Історія

Водолікування почали використовувати ще за часів Вавилона і Давнього Єгипту. Велику роль у впровадженні гідротерапії зіграв Гіппократ, а в Росії - Петро перший. Якщо говорити про циркулярному душі, то на його створення вплинула розробка душа Шарко. Саме ця популярна водолікувальна процедура стала основою швейцарського душа. Зараз обидві процедури пропонуються пацієнтам будь-якого санаторію чи оздоровниці.

Де проводять процедури

Сеанси циркулярного душа пропонують зараз і в лікувальних установах, і в SPA-салонах.

Великий попит на такі процедури відзначають у людей, що бажають провести корекцію проблемних зон тіла (усунути целюліт, зайва вага). Також подібний душ доступний і в домашніх умовах, якщо встановити гидробокс, оснащений за потрібне для циркулярного душа обладнанням.

циркулярний душ

користь

Процедура дуже корисна, адже вона впливає не тільки на шкірний покрив, як звичайний душ, а й на підшкірну клітковину, м'язову тканину, а також деякі внутрішні органи. За рахунок такого глибокого впливу тонус організму підвищується, шкіра розгладжується, процеси регенерації в ній починають проходити активніше. Вплив водою з досить сильним напором також активізує обмінні процеси, стимулює клітинний метаболізм і виводить токсини.

Сеанси циркулярного душа рекомендовані при стресах, безсонні, ожирінні, гіпотонії, невралгіях, а також проблеми з опорно-руховим апаратом. Всі зазначені недуги ефективно лікуються завдяки активізації кровообігу, прискоренню метаболічних процесів і більшого доступу кисню.

Циркулярний душ для схуднення

Також циркулярний душ підвищує захисні сили організму, зміцнює імунітет, стимулює продукцію інтерферону. Це означає, що дана процедура є профілактичним для бактеріальних і вірусних уражень. Завдяки загальнозміцнюючу дію сеанси циркулярного душа покращують емоційний стан, знімають дратівливість, регулюють сон. Саме тому такий душ часто призначається при перевтомі, стресі, депресії, хронічної втоми, ВСД в початковій стадії.

Процедура привертає спортсменів і людей, які прагнуть схуднути. В даному випадку її неодмінно доповнюють здоровою дієтою та фізичними вправами.

Користь циркулярного виду душа також активно застосовується в косметологічної практиці. Зокрема, така процедура включається в комплекс заходів по боротьбі з целюлітом. Всі проблемні зони піддаються одномоментному місцевому впливу водою, температура якої змінюється в межах 25-35 градусів. Цівки води подаються під тиском 1,5 атмосфери, а так як вони дуже тонкі, то масаж носить характер акупунктурного.

Всі дії поєднуються і різко посилюють кровообіг.

Гаряча вода розслабляє тканини і стінки судин, а коли температура знижується, а натиск посилюється, приводить їх в тонус, покращуючи доступ кисню. Це призводить до інтенсифікації обмінних і регенеративних процесів. Підсумком буде більш висока еластичність шкіри, менш виражені целюлітні прояви і розтяжки, нормалізована робота сальних залоз, очищення шкіри від відмерлих клітин.

Протипоказання

Хоча процедура циркулярного душа відрізняється корисною дією, вона рекомендується не всім, так як має ряд протипоказань. За яких же хворобах і патологічних станах такий душ буде для вас небажаним варіантом гідротерапії?

У число обмежень відносять:

  • шкірні прояви алергій,
  • астенічні стани,
  • загострення хвороб травної системи,
  • лихоманку,
  • доброякісні пухлини і онкологію,
  • гостру фазу будь-якого інфекційного захворювання,
  • епілепсію,
  • патології дихання і сечостатевої сфери,
  • захворювання шкіри,
  • вагітність.

Не можна проводити сеанси швейцарського душа при алкогольному сп'янінні і під час критичних днів. Небезпечний такий вид душа і при серйозних хворобах серцево-судинної системи. Його забороняють людям, у яких варто кардіостимулятор, а також при гіпертонії.

Як і де проходить процедура?

Найчастіше даний вид душа пропонують в лікувальних установах, де проводять відновну терапію і користуються різними методами водолікування. Основою впливу швейцарського душа є поєднання механічного та температурного факторів, коли на тіло подається вода з усіх боків у вигляді тонких струменів.

циркулярний душ

Завдяки впливу тепла м'язовий тонус і метаболізм підвищуються, кровообіг активізується, тканини отримують більше харчування. Такий вплив також надає заспокійливий і знеболюючий ефект. Завдяки впливу холоду судини спочатку звужуються, після чого слід їх розширення і кровотік прискорюється. Такі контрастні впливу позитивно позначаються на мікроциркуляції і судинному тиску. Вони стимулюють клітинний обмін і доповнюються впливом механічного чинника.

Процедура проходить в невеликому боксі, куди пацієнтові пропонують пройти, надівши гумове взуття і роздягнувшись до купальника. По периметру боксу розташовані шланги з металу з безліччю маленьких отворів. Коли людина заходить в бокс, медпрацівник включає воду і регулює її параметри (напір, температуру). Далі щохвилини натиск підвищують, а температуру, навпаки, знижують. У перші хвилини в тілі переважають процеси розслаблення, а далі нервова система приходить в тонус.

Один сеанс швейцарського душа може тривати 5-20 хвилин. На його тривалість впливають і свідчення, і необхідний ефект. Коли вода перестає надходити в бокс, процедура завершується, а пацієнт виходить з душовою і переодягається в сухий одяг. Він може відчувати більш часті биття серця або запаморочення, тому поспішати піти не слід. Найкраще посидіти в установі 5-10 хвилин, поки стан нормалізується.

Найчастіше циркулярний душ призначають курсом 7-14 процедур, а інтервал проведення сеансів визначається лікарем індивідуально. Для оздоровлення такі курси проводять двічі на рік, але бажано не призначати дану водну процедуру в зимовий період, щоб не підвищувати ризик появи захворювань, оскільки тіло распарено і можливі застуди.

Циркулярний душ для дівчат

Вирушати на водні процедури радять через 2-3 години після їжі. Також небажано відразу після циркулярного душа є (рекомендується почекати кілька годин). Якщо сеанси призначають з косметичною метою, то найчастіше такий душ приймають щодня або через день.

Домашній циркулярний душ

Варто згадати, що циркулярний душ можна приймати і вдома, якщо придбати гидробокс.

Установка домашнього швейцарського душа популярна в західних країнах, де лікар приходить додому і контролює проведення процедури. У нас же краще відправитися в медцентр або SPA-салон, щоб програма гідролеченія призначалася індивідуально, а всі сеанси проводилися під наглядом досвідченого медпрацівника.

Циркулярний душ для будинку

Пристрій

Конструкція для циркулярного душа є складною системою, що включає безліч дрібних трубочок, які розміщені по колу. За допомогою цих трубочок і подається вода під досить великим напором. Потужність струменів може змінюватися, як і їх температурний режим, і ці зміни зумовлюють появу хорошого терапевтичного ефекту. Особливістю і основною відмінністю такої процедури від душу Шарко є вплив відразу на всю поверхню тіла.

Так як утворюються струмені води дуже тонкі (не дарма ж ще однією назвою процедури є голчастий душ), у пацієнта під час даної водної процедури в тілі виникає поколювання. Воно спочатку може бути неприємним, але терпимим. Відгуки пацієнтів показують, що в міру збільшення кількості сеансів від такого поколювання багато навіть отримують задоволення і називають його заспокійливим.

Вода, потрапляючи на тіло в вигляді тонких струменів, ефективно впливає на точки, які називають біологічно активними. І тому подібну процедуру вважають схожою на точковий масаж. Її ефектом буде активізація імунної системи, а також запуск регенеративних процесів в тілі.