Мембрана для газової колонки

Мембрана для газової колонки

У більшості моделей газових колонок є така деталь, як гумова мембрана, яку також називають діафрагмою. Вона вважається слабким ділянкою такого обладнання, так як з часом зношується і нерідко рветься в процесі експлуатації нагрівача.

призначення

Діафрагма встановлена ​​в водному вузлі газової колонки і відповідає за поділ порожнин водяного регулятора. Основною функцією такої мембрани є регуляція тиску води. Коли вона прогинається, це призводить до зміщення штока, що відкриває подачу газу до пальника.

Водний вузол газової колонки з гумовою мембраною

Показання для ремонту

У процесі використання колонки через тиск на мембрану і надходить в апарат жорсткої води на діафрагму з'являються невеликі тріщини і ділянки деформації. Щоб їх побачити, необхідно витягти мембрану і уважно її оглянути. Досить часто оцінку стану діафрагми і подальшу її заміну виконують під час щорічного техобслуговування колонки.

Про те, що мембрана зносилася до планової перевірки, вам підкажуть проблеми з включенням колонки. При цьому вам спочатку слід переконатися, що в колонку надходить газ, а також подається вода з достатнім напором. Якщо у вашій колонці використовується ПЬЕЗОРОЗПАЛ, очистіть запальний пальник (жиклери). Якщо після такої прочистки апарат не включається, швидше за все, мембрана ушкодилася і пристрій потрібно розібрати.

Якщо у вашій колонці включення відбувається за допомогою електронного розпалювання від батарейок, при цьому ви її включаєте і чуєте клацання, то з мембраною все в порядку, а проблема, швидше за все, стосується газового тракту або запального електрода. Якщо при включенні клацань немає, пошкодження мембрани є найбільш вірогідною причиною поломки, в якій легко переконатися, розібравши вузол.

У деяких колонках визначити стан мембрани можна по штоку, який управляє перемикачем електронного блоку. Знявши кожух колонки і відкривши гарячу воду, дивляться, перемістився чи шток. Якщо справа в діафрагмі, шток залишиться на місці.

У ситуаціях, коли пошкодження мембрани мінімальне, але з часом збільшується і призводить до розриву, вода буде перетікати всередині порожнин водяного регулятора, що призводить до роботи апарата не з усією можливою потужністю. Поступово потужність падає і в підсумку колонка зовсім перестає включатися.

Своєчасна заміна мембрани в водному вузлі газової колонки захистить її від поломокЗносилася мембрана створює проблеми при включенні газової колонки

Що буде при несвоєчасній заміні?

Якщо вчасно не замінити діафрагму, це може стати причиною збою подачі газу в колонку. В результаті вода буде погано нагріватися або взагалі буде протікати через теплообмінник без нагріву.

Стара мембрана від газової колонки

Поради щодо вибору

Ви можете придбати для заміни не гумовий, а силіконову мембрану. Така деталь більш еластична і служить більш тривалий період (від 10 років).

Гумова мембрана білого або червоного кольору є найменш кращим варіантом, оскільки подібна деталь дуже швидко зношується. Іноді вона розривається відразу після заміни.

  • Підбираючи відповідну мембрану для водонагрівача, що працює на газі, потрібно враховувати марку апарату, оскільки в одних колонках встановлені круглі діафрагми, а в інших - деталі з досить складною формою.
  • Якщо ви не змогли відшукати в наявності круглу діафрагму саме для вашої колонки, допустимо придбати і встановити замість неї деталь аналогічного діаметру для колонки іншого виробника, наприклад, мембрану з діаметром 73 мм.
  • Якщо колонка служить вам вже довше п'яти років, купуйте мембрану відразу з пластиковими деталями, які до неї примикають (згодом з них вимиваються пластифікатори, що призводить до крихкості).
Мембрани для газової колонки - рекомендації по вибору

заміна

Поміняти пошкоджену мембрану в проточному нагрівачі цілком реально своїми руками:

  • Вимкніть доступ води і газу до апарату.
  • Відкрийте кран гарячої води для скидання тиску.
  • Демонтувати кожух колонки, відкрутивши гвинти.
  • Пошукайте водяній регулятор по трубі подачі холодної води.
  • Відкрутіть гайки, які фіксують регулятор до водяних труб, а також гвинти, які кріплять деталь до газової частини.
  • Зніміть регулятор і розберіть його.
  • Замінивши мембрану, зберіть колонку в зворотному порядку.

Наочно, весь процес заміни мембрани, дивіться в наступному відео.

Де купити?

Купівля мембрани можлива в сервісних центрах виробників газових колонок, але ціни, як правило, у таких дилерів досить завищені. Найпоширеніші варіанти мембран продаються в місцевих магазинах і на торгових майданчиках в інтернеті.

Мембрани для газових колонок