Датчики в газових колонках

Тестування газової колонки

Сучасна газова колонка є надійним пристроєм, який можна використовувати без побоювання за здоров'я людей, що знаходяться в одному приміщенні з апаратом. Це обумовлено наявністю особливої ​​системи безпеки, що включає спеціальні датчики, які контролюють роботу обладнання.

Газова колонка

Види датчиків і їх призначення

Система захисту газових колонок включає наступні елементи.

датчик полум'я

Дану деталь також називають датчиком горіння. Його основною функцією є контроль наявності полум'я. Поки пальник працює, всередині датчика, що представляє собою термопару, внаслідок нагрівання підвищується тиск, який передається на клапан, який відповідає за подачу палива. Якщо полум'я зникає, температура датчика знижується, що призводить до перекриття подачі газу.

У деяких колонках є також датчик іонізації, що реагує на іони полум'я. Він представлений електродом іонізації, розташованим прямо всередині полум'я, і ​​буде спрацьовувати при несподіваному зникненні полум'я, відключаючи пальник.

Датчик наявності полум'я

датчик тяги

Він розташований у верхній частині пристрою, що зв'язує колонку з димоходом. Головною функцією даної деталі є визначення достатньої вентиляції. Якщо цей датчик не буде функціонувати, колонка не включиться і не почне нагрівати воду, що запобігатиме потраплянню продуктів згоряння в приміщення.

датчик тяги

датчик тяги

Датчик перегріву (термореле)

Дана деталь розташована на трубах теплообмінника, щоб не допустити нагріву води понад допустимої температури. Якщо даний датчик температури в газових колонках зафіксує надмірно високу температуру води, колонка автоматично відключиться, щоб уберегти труби теплообмінника від пошкодження. Найчастіше такий датчик розрахований на температуру до + 85ºС.

Датчик перегріву (термореле)

датчик потоку

Він контролює відкриття крана гарячої води - якщо кран закритий, даний датчик відключить колонку.

Датчик потоку газової колонки

Датчик зниженого тиску води

Датчик тиску води перешкоджає включенню обладнання, якщо тиск води занадто мало.

Датчик тиску води газової колонки

Запобіжний клапан для скидання тиску

Дана деталь буде захищати труби від розриву в разі підвищення напору води в трубах.

Запобіжний клапан для скидання тиску

У наступному відео каналу "Теплосервіс ОВК" можна дізнатися ще більше корисної та цікавої інформації про датчиках газових колонок.

А наступне відео детально розповість про те, що таке датчик тяги, для чого він потрібен і як влаштований.

Чи можна встановити датчики в газову колонку додатково?

Якщо потрібний датчик в придбаної стовпчику не вказане, можлива додаткова його установка. Зазвичай таке питання стосується датчика тяги, якого може не бути в деяких китайських колонках. Наявність даного датчика дуже важливо для безпеки використання устаткування, тому найкраще при покупці переконатися, що обрана колонка оснащена даної деталлю.

газові колонки

Якщо ж відсутність датчика виявили вже вдома після здійснення покупки, його можна вставити в апарат окремо, хоч це і будуть додаткові витрати і на сам датчик, і на роботи з його встановлення.

газові колонки