Як вибрати пральну машину з вертикальним завантаженням?

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Компактні моделі, вузькі, супервузькі, вертикальні, фронтальні… Вибір пральних машин на сьогоднішній день просто величезний, і непідготовленій людині досить важко прийняти правильне рішення про покупку - адже є стільки гідних варіантів, які коштують приблизно однаково, але різняться за якимись параметрами.

Перше, що потрібно вирішити, відправляючись за покупкою, - машинку з яким типом завантаження ви хочете придбати. Тут є два варіанти: фронтальна завантаження і вертикальна. Перший варіант вважається більш традиційним - до фронтального типу ставляться абсолютна більшість сучасних автоматичних машинок. Вертикальні моделі користуються значно меншим попитом, що пов'язано з деякими їх конструктивними особливостями. Про переваги і недоліки пральних машин з вертикальним завантаженням, а також про їхні можливості і кращих моделях ми детально поговоримо в сьогоднішній статті.

Фронтальна і вертикальна пральні машини

плюси

 • Компактність - найголовніше гідність вертикальних моделей, яке, як правило, і є визначальним фактором для покупців. Володіючи стандартною висотою, такі машинки мають ширину і глибину значно менші, ніж у фронтальних моделей.
 • Хороша максимальне завантаження - незважаючи на невеликі габарити, вертикальні пральки оснащені містким барабаном, тому в них можна завантажити стільки ж кілограм білизни, скільки і в машинки з фронтальним завантаженням.
 • Можливість додавання речей - люк, що знаходиться у верхній частині приладу, можна відкривати в процесі прання, не боячись порушити герметичність. Але робити це можна тільки на початковому етапі прання.
 • Відсутність необхідності в дорогому ремонті / заміні скляного люка або гумової ущільнювальної манжети - ремонт дверцята люка фронтальних пральних машин дуже трудомісткий, крім того, деякі деталі можуть коштувати досить дорого. З цієї точки зору, пластикова дверцята вертикальних пральних машин є більш надійною.
Пральна машина з вертикальним завантаженням

Пропонуємо до перегляду відеоролик каналу Youtube, в якому більш детально описані переваги пральних машин з вертикальним завантаженням.

мінуси

 • Висока ціна - незважаючи на компактні розміри і деякі незручності у використанні, пральні машини з вертикальним типом завантаження коштують дорожче. Якщо взяти дві аналогічні за функціями моделі від одного і того ж виробника, то модель з вертикальним завантаженням буде коштувати значно дорожче свого фронтального побратима.
 • Труднощі в обслуговуванні дозатора прального порошку - податчики засобів для прання у вертикальних пральних машин неможливо витягнути повністю, тому їх важко мити і прочищати від засмічень.
 • Невеликий завантажувальний люк - віконце, через яке завантажується білизна, у вертикальних моделей, як правило, досить вузьке, тому через нього важко завантажувати об'ємні речі, наприклад, верхній одяг.
Пральна машина з вертикальним завантаженням

типи

Пральні машини з вертикальним завантаженням можна розділити на кілька типів, в залежності від способу управління:

 • прилади з електронним управлінням - роботою керує програматор, користувачеві потрібно лише вибрати режим або програму, а всі параметри прання машинка визначить самостійно;
 • прилади з механічним управлінням - користувач повинен сам задавати параметри роботи, перемикати режими, запускати і зупиняти чергові етапи прання;
 • прилади з електронно-механічним управлінням (змішаного типу) - такі пральки оснащені і програматором, і механічними елементами управління.
Пральні машини з вертикальним завантаженням

Панель управління

Панель управління - це важлива частина автоматичної пральної машини. Вона являє собою блок з усіма елементами, за допомогою яких користувач може «спілкуватися» з пристроєм: задавати параметри прання, подавати і скасовувати команди і т. д.

Як правило, панель управління пральки складається з декількох механічних кнопок і двох-трьох обертових дисків (селектор), які потрібні для того, щоб вибрати потрібний пункт з меню. Більш сучасні моделі оснащені також рідкокристалічним дисплеєм.

На пральних машинках з вертикальним типом завантаження панель управління зазвичай дуже компактна і займає зовсім небагато місця на корпусі - це пов'язано з невеликими габаритами приладу.

Панель управління пральної машини з вертикальним завантаженням Панель управління пральної машини з вертикальним завантаженням

Місткість

Ми вже писали про те, що, незважаючи на значно менші розміри, вертикальні моделі в середньому мають таку ж місткістю, що і фронтальні. Стандартна завантаження автоматичної пральки становить від 4 до 7 кг.

Найбільшою популярністю користуються машинки, розраховані на максимальне завантаження 5-6 кг. Для великої родини більше підійде агрегат, в якому можна разом випрати до 8 кг білизни - такі пристрої зустрічаються в продажу, але коштують вони, як правило, дорожче.

На місткість пральної машини у великій мірі впливають її габарити, але не завжди. Так, виробники випускають вузькі моделі (невеликої глибини) з максимальним завантаженням барабана до 7-8 кг.

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Віджимання і енергозбереження

Одними з найбільш важливих параметрів, на які обов'язково потрібно звернути увагу при виборі вертикальної пральки - це класи віджимання і енергозбереження. Ці показники потрібно враховувати, тому що вони багато в чому визначають, скільки електрики буде споживати агрегат.

Класи віджимання і енергоспоживання пральної машини

Клас віджиму - це критерій, за яким оцінюється ступінь вологості білизни після прання. Чим вище клас віджиму, тим суші буде білизна. Цей показник залежить від швидкості обертання барабана при віджиманні. Всього існує 7 класів від A до G, які відповідають швидкості від 400 до 1600 оборотів в хвилину. Детальніше про це ви можете прочитати в статті «Який клас віджиму краще в пральних машинах?».

Класи віджиму пральних машин

Клас енергоспоживання - це показник економічності пральної машини в плані витрати електроенергії. Самим економічним моделям присвоюється клас A ++, що означає, що прилад споживає менше 0,15 кВ / год. Найнижчий клас - це G; такі пральки споживають більше 125 кВ / год.

Класи енергоспоживання пральних машин

система захисту

Сучасні пральні машини вертикального типу завантаження оснащені цілим набір функцій, які забезпечують безпеку приладу від різних зовнішніх факторів. У технічному описі до приладу потрібно звернути увагу на наявність наступних функцій:

 • Захист від протікання - щоб уберегти прилад від розгерметизації, виробник може забезпечити його повної або неповної захистом від протікання. Повний захист передбачає наявність датчиків протікання води на шлангах і на днище корпусу, а неповна - тільки на чомусь одному.
 • Захист від дітей - наявність на панелі управління кнопки, за допомогою якої можна заблокувати всю панель, тим самим захистивши машинку від випадкового запуску будь-якої програми.
 • Захист від стрибків напруги - пристрій захисного відключення, яке припиняє подачу електрики до приладу при виявленні перепадів напруги в мережі. Після того як подача харчування буде відновлена, машинка продовжить прання з того ж місця.
Пральна машина з вертикальним завантаженням

самодіагностика

найбільш «просунуті» моделі вертикальних пральних машин оснащені функцією самодіагностики. Це дуже корисна річ, яка допоможе власнику пральки визначити причину несправності в роботі, не вдаючись до допомоги майстра. Проаналізувавши роботу системи, прилад виводить на РК-дисплей повідомлення з кодом помилки, значення якого можна знайти в керівництві користувача разом з рекомендаціями щодо усунення неполадки.

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Популярні фірми

На жаль, не всі великі виробники побутової техніки займаються випуском пральних машин з вертикальним типом завантаження. Є чимало великих компаній, які повністю зосереджені на виробництві фронтальних моделей. Так, зараз у продажу можна знайти вертикальні пральки від фірм: LG, Samsung, Siemens, BEKO, ATLANT.

Втім, інші популярні бренди випускають прилади з вертикальним завантаженням досить активно.

Відкрита і закрита пральна машина з вертикальним завантаженням

Багато хороших моделей пральних машин з вертикальним завантаженням є у виробників Bosch, Hotpoint-Ariston, Electrolux, Whirlpool, Zanussi і ін.

Пральна машина з вертикальним завантаженням зсередини

огляд моделей

Спеціально для вас ми підготували огляд деяких моделей пральних машин з вертикальним завантаженням від надійних світових виробників.

Модель

Габарити, см

Макс. завантаження, кг

Швидкість віджиму, об / хв

Додаткові функції, особливості

Середня ціна, руб

Bosch WOR 20154

40х65х90

до 6

до 1000

- повний захист від протікань;

- баланс-контроль;

- прямий впорскування;

- видалення плям;

- наявність коліщаток

38500

Hotpoint-Ariston ARTL 104

40х60х85

до 5

до 1000

- регулювання швидкості віджиму;

- баланс-контроль;

- 12 програм прання;

- вибір швидкості прання;

- антибактеріальний ефект

29000

Electrolux EWT 1367 VDW

40х60х85

до 6

до 1300

- захист від дітей;

- баланс-контроль;

- обробка парою;

- таймер відкладеного старту;

- наявність коліщаток

51000

Whirlpool AWE 7515

40х60х90

до 5

до 1000

- регулювання швидкості віджиму;

- можливість відміни віджимання;

- баланс-контроль;

- таймер відкладеного старту;

- режим економічної прання

26000

Candy EVOT 10071 D

40х60х85

до 7

до 1000

- захист корпусу від протікання;

- баланс-контроль;

- 18 програм прання;

- видалення плям;

- таймер відкладеного старту

23500

Zanussi ZWQ 61015 WA

40х60х85

до 6

до 1000

- регулювання швидкості віджиму;

- можливість відміни віджимання;

- захист корпусу від протікання;

- таймер відкладеного старту;

- режим економічної прання

29000

Indesit WITE 107

40х60х85

до 5

1000

- повний захист від протікань;

- баланс-контроль;

- таймер відкладеного старту;

- вибір температури води;

- експрес-прання

26500

Gorenje WT 62113

40х60х85

до 6

1100

- регулювання швидкості віджиму;

- можливість відміни віджимання;

- біофаза;

- наявність коліщаток;

- 18 програм прання

31500

AEG L 86560 TL4

40х60х89

до 6

до 1500

- повний захист від протікань;

- захист від дітей;

- прання вовни і шовку;

- 16 програм прання;

- гіпоалергенна

58500

IGNIS LTE 1055

40х60х90

до 5

до 1000

- регулювання швидкості віджиму;

- можливість відміни віджимання;

- частковий захист від протікання;

- 10 програм прання;

- наявність коліщаток

20500

Пральна машина з вертикальним завантаженням Bosch WOR 20154

Bosch WOR 20154

Пральна машина з вертикальним завантаженням Bosch WOR 20154

Bosch WOR 20154

Пральна машина з вертикальним завантаженням Hotpoint-Ariston ARTL 104

Hotpoint-Ariston ARTL 104

Пральна машина з вертикальним завантаженням Electrolux EWT 1367 VDW

Electrolux EWT 1367 VDW

Пральна машина з вертикальним завантаженням Whirlpool AWE 7515

Whirlpool AWE 7515

Пральна машина з вертикальним завантаженням Candy EVOT 10071 D

Candy EVOT 10071 D

Пральна машина з вертикальним завантаженням Zanussi ZWQ 61015 WA

Zanussi ZWQ 61015 WA

Пральна машина з вертикальним завантаженням Indesit WITE 107

Indesit WITE 107

Пральна машина з вертикальним завантаженням Gorenje WT 62113

Gorenje WT 62113

Пральна машина з вертикальним завантаженням AEG L 86560 TL4

AEG L 86560 TL4

Пральна машина з вертикальним завантаженням IGNIS LTE тисячі п'ятьдесят-п'ять

IGNIS LTE 1055

Пральні машини з вертикальним завантаженням Пральна машина з вертикальним завантаженням

Відгуки

В такій непростій справі, як вибір пральної машини з вертикальним завантаженням потрібно орієнтуватися не тільки на обіцянки виробників побутової техніки, а й на думки реальних власників пральних машин. Вони дадуть вам більш об'єктивну інформацію про переваги і недоліки придивилася вам моделі.

Велика кількість відгуків на практично всі наявні в продажу пральні машини можна знайти на сайтах великих інтернет-магазинів або на спеціалізованих порталах. Там ви зможете вибрати відповідне пристрій, враховуючи не одні лише технічні характеристики, але ще і рейтинг користувачів.

Пральна машина з вертикальним завантаженням

Поради щодо вибору

 • Фахівці радять не витрачатися на пральні машинки, що пропонують широкий діапазон температури прання. Більшість речей не можна прати в гарячій воді, крім того, при температурі вище 60 градусів перестають діяти ензими, що містяться в багатьох засобах для прання.
 • Швидкість віджиму - ще один критерій, на якому можна заощадити. Більше 1200 оборотів барабана за хвилину фахівці вважають надмірністю, яке майже не позначається на якості віджиму, але зате істотно збільшує споживання електроенергії.
Пральна машина з вертикальним завантаженням

Наступний відеоролик розповість докладніше про характеристики пральних машин з вертикальним завантаженням Whirlpool і допоможе зробити вибір на користь однієї з представлених в відео моделей.

Догляд: як почистити?

 • Для догляду за пральною машинкою можна використовувати спеціальні покупні засоби або ж боротися із забрудненнями народними способами. І той і інший варіанти будуть однаково ефективні, але другий обійдеться значно дешевше.
 • Почистити корпус можна будь-яким доступним, неагресивним засобом, наприклад, рідиною для миття посуду, зубним порошком або харчовою содою. Використовуйте при цьому м'яку губку або ганчірку і теплу воду.
 • Внутрішні частини пральки теж потребують догляду, так як піддаються впливу жорсткої водопровідної води. Позбутися від нальоту накипу можна за допомогою лимонної кислоти - для цього потрібно засипати пару столових ложок кошти в дозатор прального порошку і запустити прання при порожньому барабані.
Пральні машини з вертикальним завантаженням

Фрагмент з телепередачі Поради на каналі Інтер відкриє ще кілька секретів правильного догляду за пральною машиною.