Інфрачервоні сауни для квартири

Інфрачервоні сауни для квартири

Більшість з тих, хто живе в заміському будинку, рано чи пізно вирішують побудувати на ділянці лазню. І обов'язково з парної. Адже тепло і гаряча пара мають по-справжньому цілющою силою. Міським жителям оздоровчі банні процедури довгий час були доступні тільки влітку на дачі, в громадських лазнях або в spa-центрах.

Сьогодні у нас є можливість організувати міні-сауну у власній квартирі. Серед різних видів домашніх саун великою популярністю користується інфрачервона сауна. Про переваги і недоліки інфрачервоної сауни, про особливості обладнання, а також про правила монтажу ми поговоримо в даній статті.

Інфрачервона сауна для квартири

плюси

  • Інфрачервона сауна являє собою кабіну з усім необхідним обладнанням, повністю готову до використання відразу після підключення. Монтаж інфрачервоної сауни здійснюється легко і швидко.
  • Усередині кабіни перебувати дуже комфортно, тому що повітря нагрівається не сильно. Температуру нагріву можна регулювати, але вона не може перевищувати 60 градусів. З цієї причини сеанси інфрачервоної сауни рекомендують тим, кому протипоказана звичайна парна.
  • Інфрачервоне випромінювання нешкідливо для організму, тому сеанси інфрачервоної сауни можна проводити навіть дітям і літнім людям. Цікаво, що інфрачервоні промені впливають не на повітря, а на людське тіло. Отже, тепло проникає значно глибше, ніж при знаходженні в звичайній парній. Промені прогрівають не тільки шкіру, але і кістки, м'язи і внутрішні органи людини.
  • Інфрачервона сауна хороша саме для міських квартир тим, що в процесі її експлуатації не виробляється пар. Деякі види лазні вимагають облаштування хорошою вентиляційної системи, а для кабіни з інфрачервоною сауни цього не потрібно.
  • Інфрачервона сауна в порівнянні з іншими видами домашніх парних - конструкція малогабаритна. Розташувати її можна в будь-який більш-менш просторій квартирі. Ще один плюс полягає в тому, що кабіна може перебувати не тільки у ванній кімнаті, але і в будь-якому іншому приміщенні.
Переваги інфрачервоної сауни для квартири Переваги інфрачервоних саун для будинку

мінуси

  • Шанувальники справжній дров'яній лазні не люблять інфрачервону сауну за низьку температуру і відсутність гарячої пари. Тому, якщо вам до душі традиційна парна, придивіться до інших варіантів домашніх саун.
  • Інфрачервоні промені дуже сильно прогрівають тіло, через що людина починає активно потіти. Таким чином, навіть після короткого сеансу інфрачервоної сауни відбувається значна втрата рідини. Тому до і особливо після інфрачервоної сауни слід випивати велику кількість чистої води. Зверніть увагу на те, що займатися фізичними навантаженнями після сеансу сауни протипоказано.

Протипоказання

Незважаючи на те, що інфрачервоні промені нешкідливі для здорової людини, сеанси інфрачервоної сауни мають ряд протипоказань:

  • Слід відмовитися від покупки домашньої сауни, якщо у вас є доброякісні або злоякісні пухлини.
  • Також прогріватися інфрачервоними променями не варто в період інфекційних захворювань і при наявності в організмі запальних процесів.

На цьому список протипоказань не закінчується: якщо ви сумніваєтеся, чи можна вам проводити сеанси інфрачервоної сауни, оскільки у вас є захворювання, проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.

Інфрачервоні сауни для квартири і їх недоліки

види

Домашня інфрачервона сауна останнім часом набирає популярність, тому вибір моделей дуже різноманітний. Класична інфрачервона сауна - це компактна, герметична кабіна, обладнана всім необхідним, включаючи зручні лежаки або сидіння. Інфрачервоні кабіни розрізняються за кількома ключовими параметрами: розміром, місткості, типу конструкції, матеріалу виготовлення, потужності нагрівачів, наявності додаткових функцій і т.д.

Площа кабіни для інфрачервоної сауни може бути від одного до декількох метрів. Бувають моделі кутові, квадратні, багатокутні або округлі.

У великих кабінах може поміститися два-три людини. Найчастіше покупці купують кабіни, виготовлені з дерева або з обробкою, що імітує природні текстури. Але для квартир, оформлених у сучасному стилі, є великий вибір саун зі скляними і металевими елементами оздоблення.

Дуже зручною вважається інфрачервона сауна, поєднана з душовою кабіною. Також у продажу можна знайти кабіни для інфрачервоної сауни, оснащені обладнанням, що дозволяє проводити сеанси ароматерапії, кольоротерапії і інгаляцій морським повітрям. Деякі моделі обладнані радіоприймачем і телевізійним монітором.

Різновиди інфрачервоних саун для будинку Види інфрачервоних саун для квартирі Моделі інфрачервоних саун для будинку

 

Вартість інфрачервоної сауни для квартири

Вимоги до приміщення

Збірка і монтаж інфрачервоної кабіни не складає труднощів і займає менше години. Місце для установки необхідно вибрати заздалегідь.

Важливо, щоб приміщення було максимально сухим і щоб між стінками кабіни і стінами кімнати була відстань не менш 5 см. Якщо сауна буде встановлена ​​у ванній кімнаті, виділіть для неї місце якомога далі від сантехнічних приладів.

Установка своїми руками

Спочатку монтується обладнання всередині кабіни - зазвичай це сидіння, підставки для ніг і полки для приладдя. Потім на місце встановлюються двері. Після того, як кабіна зібрана, можна підключати її до електричної мережі.

Інфрачервоні сауни для квартири

Незаперечна перевага інфрачервоних саун полягає в тому, що перед їх установкою в квартирі не потрібно проводити об'ємні підготовчі роботи. Згідно з правилами експлуатації інфрачервоних кабін, особливу увагу слід приділяти дотриманню техніки пожежної безпеки.

Перед покупкою і монтажем кабіни для інфрачервоної сауни переконайся в тому, що електропроводка в квартирі працює справно. Обов'язково встановіть на проводку пристрій захисного відключення. Перед підключенням кабіни не забудьте знеструмити квартиру. Пам'ятайте, що не слід підключати інфрачервону кабіну до мережі через перехідники та подовжувачі.

Інфрачервоні сауни для квартири - вимоги і їх установка Вимоги до приміщення і установка інфрачервоної сауни в квартирі