Обігрівачі для ванної кімнати

Обігрівачі для ванної кімнати

Як же актуальним стає обігрів ванної кімнати взимку! Вийшовши з теплої ванни або теплого душу, хочеться опинитися в такому ж теплому приміщенні. А для сімей з дітьми обігрів ванної кімнати стає обов'язковим. В основному, в якості пристроїв обігріву ванної кімнати використовують обігрівачі, радіатори і батареї. Однак зараз існує маса інших ефективних способів обігріву ванних кімнат, про які ми і розповімо в цій статті.

Обігрівачі для ванної кімнати

вимоги

Абсолютно всі види обігрівачів для ванної кімнати повинні відповідати наступним вимогам:

 1. Вони повинні бути адаптованими до роботи в умовах високої вологості, тобто захищеними від водяних бризок, різких перепадів температури і виникнення корозії.
 2. Повинні займати якомога менше простору, так як, зазвичай ванні кімнати бувають невеликих розмірів, і кожна ділянка в ній вже має своє призначення.
 3. Зобов'язані мати необхідну потужність, достатню для обігріву ванної кімнати.
 4. Потужність обігрівача повинна бути безпечною як для самого приміщення, так і для людей, які проживають в будинку, особливо дітей.
 5. Пристрої для обігріву повинні виглядати естетично і красиво. Було б добре якщо вони будуть відповідати стилю інтер'єру і не псувати загальний фон.
Вимоги до обігрівачів для ванної кімнатиВимоги до обігрівачів у ванній

види

На щастя, зараз існує досить багато пристроїв для утеплення ванних кімнат. Розглянемо їх детальніше.

Радіатори водяного опалення з алюмінію і міді

Натомість старим важким засмітилися чавунних радіаторів, винайшли досить легкі, естетично дивляться радіатори з алюмінію і міді. На відміну від своїх попередників, вони дуже швидко прогріваються, а відповідно і кімнату обігрівають за більш короткий проміжок часу. Радіатори подібного роду бувають алюмінієвими і мідно-алюмінієвими. Завдяки конструкції таких радіаторів в кімнаті зберігається необхідна ступінь вологості. Вони і коштують дешевше, і важать набагато менше, ніж чавунні радіатори, що спрощує процес монтажу.

Радіатори водяного опалення з алюмінію і міді для ванноїАлюмінієві і мідно-алюмінієві радіатори водяного опалення для ванної

Панельний (інфрачервоний)

Відрізняються від звичайних електронагрівачів тим, що підігрівають не повітря в приміщенні, а прямо стіни і підлогу. Місцем закріплення панельного обігрівача служить стелю. Складається даний пристрій, головним чином, з тепловипромінюючої пластини і кварцового випромінювача. Нагрівається до 260 ° С пластина, за допомогою кварцового випромінювача направляє інфрачервоні промені на підлогу, стіни, предмети і людей.

Цей пристрій не займає абсолютно ніякого місця. Нагрівається швидко і відключається сам, якщо досягає високої температури. Іншим важливим плюсом панельного обігрівача є те, що ви можете самі вибрати напрямок інфрачервоних променів, обігріваючи окремі ділянки великою ванною або іншої кімнати. Це дозволяє набагато економити електрику, не витрачаючи його даремно, а на конкретні предмети. При цьому він може працювати при будь-якому рівні вологості.

Однак обов'язково уточніть, що обраний варіант підходить для ванної кімнати, так як деякі моделі передбачені виключно для житлових і офісних приміщень. Незважаючи на те, що вартість панельних обігрівачів трохи вище ніж інші види опалювальних систем, їх довгий термін експлуатації і зручність використання окупить всі витрати на придбання.

Панельний інфрачервоний обігрівач для ванної кімнати

Конвективно-інфрачервоний модульний

Як і в інших приладах, основною частиною такого обігрівача є нагрівальний елемент, що складається з особливого порошку з ніхромового ниткою всередині. Нагрівальну частина охоплює силуміновий корпус, який за формою нагадує чорну стеклокерамическую панель. Даний прилад вважається настінним. Зовні виглядає досить стильно і сучасно.

Завдяки модульній конструкції, можна змінювати і розмір і потужність пристрою. Регулювання температури і зміна режиму здійснюється за допомогою термостата і регулюючої панелі. Усередині обігрівач може нагріватися до 350 ° С, а корпус максимум до 60 ° С. Прилад характеризується високою електробезпекою і придатний для роботи в кімнатах з високою вологістю.

Існує модифікація даного обігрівача, яка працює без інфрачервоних променів. Також характеризується модульною конструкцією, але виглядає як прозора панель з горизонтально спрямованими жалюзі. Тепле повітря, що виходить з панелі схожий на тепле повітря від тепловентілятора, при цьому ніяких рухомих частин і шуму в приладі немає.

Конвективно-інфрачервоний модульний обігрівач для ванноїКонвективний модульний обігрівач у ванній кімнаті

масляні

Одним з найпопулярніших видів обігрівачів є масляні радіатори. Їх можна побачити і в квартирних і приватних будинках, а також і в офісах. Вони легко перемішуються, тому часто ванну отепляющее саме за допомогою цього приладу. Вони є безпечними і володіють потужністю 1000-2500 Вт. Складаються з металевого корпусу, в якому знаходиться електрична спіраль. Решта внутрішній простір корпусу заповнене мінеральним маслом.

Електрика нагріває спіраль, тепло якої передається маслу. Через киплячої олії нагрівається сам корпус, а потім повітря приміщення.

Масляні радіатори, як правило, сконструйовані з невеликих металевих секцій, що нагадують за формою ребра. Сила тепловіддачі залежить від їх кількості. Автоматичний датчик регулює температуру радіатора. При перегрів він зупиняє роботу, а при зниженні температури, назад включає обігрівач.

Перевагами такого обігрівача є:

 • висока, але в той же час безпечна максимальна температура (600 градусів за Цельсієм);
 • відсутність звуків при використанні; наявність автотаймером; оснащеність коліщатками, за допомогою яких радіатор легко переміщати з одного місця на інше, і з однієї кімнати в іншу.
Масляні радіатори у ванній кімнаті

Небезпечними вважаються масляні радіатори, які нагріваються до 1200 С і при цьому не мають термостатом. Деякі моделі оснащені іонізатором повітря. Він забезпечує вологість в кімнаті і перешкоджає сушінні повітря.

Недоліком масляних обігрівачів є те, що вони в порівнянні з іншими типами обігрівачів нагріваються повільніше. Крім того, їх розмір вимагає деякий простір в приміщенні. Також можна зіткнутися з такими моделями, які під час експлуатації поширюють неприємний аромат.

Масляні обігрівачі для ванної кімнатиМасляний радіатор для ванної

Конвекторний утеплювач (електроконвектор)

Конвекторним обігрівачем отепляющее житлові, офісні та інші приміщення. Він має потужність до 2500 Вт. Складається з прямокутного металевого корпусу і нагрівальної спіралі всередині. Проходячи черезнагрівальну частина, холодне повітря перетворюється в теплий. Повернувшись до радіатора, повітря нагріває сам прилад. Конвекторні утеплювачі встановлюються на підлозі і на стінах. Їх ефективність підвищується, якщо поставити їх внизу.

Моделі, оснащені нагрівальним елементом з кераміки, не спалюють повітря. Також стосовно для ванної кімнати виробляють особливі моделі, здатні працювати при підвищеній вологості. Таким чином, перевагами конвекторного обігрівача є: відсутність шуму при роботі, можливість переміщення, швидкість обігріву, тривале збереження температури, можливість з'єднання декількох електроконвекторів в єдину мережу, економна витрата електрики, вологостійкий корпус, безпеку, красивий дизайн.

Єдиний недолік полягає в необхідності у вбудованому вентиляторі, який зобов'язаний прискорити процес утеплення приміщення. Однак в цьому випадку, прилад буде працювати з шумом. Також потрібно відзначити про останню новинку серед конвекторних утеплювачів, яка називається плівковим конвектором. Зовні виглядає як рулон, вішається або на стіни, або на двері або вікна.

Конвекторний утеплювач (Електроконвектор) для обігріву ванної кімнати

тепловентилятор

Безумовно, саме цей вид опалювальних приладів є найпростішим і доступним як за ціною, так і за іншими параметрами. Це найшвидший спосіб утеплення невеликих приміщень. Тому його часто ставлять у ванну кімнату. Потужність тепловентилятора варіюється від 2000 до 2500 Вт. Тепловентилятори бувають різних форм, але як правило, невеликих розмірів.

Завдяки компактності і легкості тепловентиляторів їх можна встановити і на підлозі, і на стінах, і навіть на поверхні рівної меблів або підвіконь. Складається тепловентилятор з пластмасового корпусу, вентилятора і нагрівається спіралі. Тепло від розпеченої спіралі (досягає максимум 800 градусів за Цельсієм) за допомогою вентилятора передається назовні, тобто в приміщення. Таким чином, до переваг тепловентиляторів можна віднести: їх швидке прогрівання кімнати, легкість управління, невеликий розмір, привабливий зовнішній вигляд.

До недоліків відносять: дратівливий шум, що видається від вентилятора під час роботи приладу, а також неприємний запах, який з'являється, якщо пил збирається на спіралі.

Тепловентилятор для ванноїТепловентилятор для обігріву ванної кімнати

Інверторний кондиціонер (теплові насоси повітря-повітря)

Являє собою обладнання, яке всмоктує свіже повітря з вулиці, робить його теплим і передає його в будинок. Це завдання виконує інвенторну насос. Робота такого приладу вважається найбільш екологічно чистим, з огляду на те, що прилад не утворює шкідливі речовини при експлуатації.

До його плюсів, в першу чергу відносять те, що в одному приладі поєднуються і обігрівальний прилад, і кондиціонер. По-друге, у инверторного кондиціонера найвищий показник ККД. Здатний працювати в таких умовах, коли на вулиці -20 градусів за Цельсієм. Основний недолік полягає в їх високої вартості.

Інверторний кондиціонер в якості обігрівача для ванної кімнатиТеплові насоси повітря-повітря для обігріву ванної

чавунна батарея

Досить звичний варіант для обігріву кімнати, до того ж вона в порівнянні з іншими видами коштує дешевше. Стійкий до пошкоджень, міцний і надійний варіант, який послужить багато років. Недоліком є ​​слабка тепловіддача і ваговитість.

Чавунна батарея для обігріву ванної кімнати

сталева батарея

Є дуже практичним елементом для обігріву. Характеризується високою тепловіддачею, простотою установки і підвищеної тепловою інерцією. Недолік полягає в чутливості металу до вологи.

Сталевий радіатор для обігріву ванної кімнати

Розраховуємо необхідну потужність

Потужність обігрівального пристрою є його найважливішою характеристикою. Керуючись саме цим показником, потрібно купувати обігрівач для того або іншого приміщення. Для того, щоб визначитися з потужністю, потрібно знати площу кімнати.

Нижче представлений невеликий список з показниками площі, яку потрібно опалювати, і необхідної для цього потужності:

 1. Для 5-6 кв.м. знадобиться 500 Вт.
 2. Для 7-9 кв.м. знадобиться потужність 750 Вт.
 3. Для 10-12 кв.м. знадобиться 1000 Вт.
 4. Для 12-14 кв.м. знадобиться 1250 Вт.
 5. Для 15-17 кв.м. знадобиться 1500 Вт.
 6. Для 18-19 кв.м. знадобиться 1 750 Вт.
 7. Для 20-23 кв.м. знадобиться Потужність 2000 Вт.
 8. Для 24-27 кв.м. знадобиться 2500 Вт.
Необхідна потужність обігрівача відповідно до площі ванної кімнатиРозрахунок необхідної потужності опалювачів для ванної

Додаткові способи обігріву ванної

Крім вищеназваних способів обігріву ванної кімнати існують ще кілька неординарних способів:

 • обігрів ванній за допомогою підігрівається підлоги;
 • за допомогою системи «гарячі плінтуси»;
 • полотенцесушитель.

Перший спосіб має на увазі підтримку теплої температури у ванній за допомогою підігрівається підлоги, який здійснюється за допомогою електричних кабелів, укладених петлями в шарах статі. Цей спосіб, як і інші способи, має ряд переваг і недоліків. До недоліків підігрівається підлоги можна віднести, досить поширені сумніви з приводу безпеки електричного струму під ногами, тобто з приводу ізоляції і контактів; з приводу електромагнітних полів, які можуть завдати шкоди здоров'ю, а також дорогий вартості покупки і установки такої системи. Крім того, для установки системи підігрівається підлоги потрібно наростити товщину існуючого статі ще на кілька сантиметрів, що небажано для ванних кімнат з висотою 2,5 метрів.

До переваг такого способу відносять комфорт, легкість експлуатації і надійність. До того ж, названі сумніви з приводу безпеки системи не обгрунтовані, а гарантія її штатної роботи досягає 15 років.

Тепла підлога

Незважаючи на те, що сама система недешева, вона є досить економічною:

 • завдяки термостату, обігрів включається на короткий час.
 • Система рівномірно обігріває всю ванну кімнату і звільняє від необхідності ставити інші опалювальні прилади, які займають, якщо трохи, то достатньо місця у ванній кімнаті.
Теплі підлоги для обігріву ванної кімнатиПідлоги з підігрівом для ванної вомнати

«Гарячі плінтуси»

Суть системи полягає в тому, замість звичайних плінтусів на підлогу приміщення укладаються спеціальні секції з нагрівальним елементом усередині, які виглядають як звичайний плінтус. Секції виготовлені з пористого каменю, і вони характеризуються високою міцністю, стійкістю і вологостійкість. Такий спосіб обігріву ванної дуже ефективний і при цьому не займає абсолютно ніякого місця.

Гарячий плінтус для ванної кімнати

полотенцесушитель

Розрізняють полотонцесушітелі електричні і працюють за принципом водяного опалення. Не можна сказати, що вони добре обігрівають ванну кімнату, але вони здатні підтримувати положітельнуя температуру в приміщенні. Їх потрібно поєднувати з іншими способами обігріву ванної кімнати. Наприклад, з теплою підлогою.

Полотенцесушитель як обігріву ванноїОбігрів ванної кімнати за допомогою рушникосушки

Як вибрати кращий радіатор?

Перед тим, як купити той чи інший вид обігрівача, спочатку визначитеся з вашим бюджетом і чітко сформулюйте ваші вимоги до обігрівача. Не забудьте про загальні вимоги, що пред'являються до всіх способів опалення.

Про способи опалення ванної кімнати найкраще задуматися на етапі ремонту, так як в цьому випадку ви зможете не обмежувати себе у виборі і встановити найбільш зручний, ефективний і сучасний вид обігрівача. У будь-якому випадку, дізнайтеся про всі плюси і мінуси обраного варіанту.

Поради щодо вибору обігрівача-опалення для ванної кімнати