Що робити, якщо пральна машина не гріє воду

пральна машина не гріє воду

Для того щоб з білизни змилися все забруднення і воно знайшло свіжість і чистоту, необхідно прати його в теплій або гарячій воді - це знає кожна господиня. На щастя, вже давно залишилися в минулому ті часи, коли воду для прання доводилося кип'ятити у величезних металевих каструлях. Сьогодні нагріває воду, стирає і віджимає білизну наша незамінна помічниця - пральна машина.

Однак іноді, в результаті яких-небудь неполадок, агрегат раптом «відмовляється» гріти воду. З чим ця проблема може бути пов'язана, і як з нею впоратися читайте нижче.

Як зрозуміти, що пральна машина не гріє воду при пранні?

Здавалося б, найочевидніший спосіб визначити, при якій температурі стирається білизна - це помацати речі відразу після того, як машинка завершить цикл прання. Але це не зовсім правильно, тому що в більшості випадків свежепостіранное білизна буде холодним. Справа в тому, що пральна машина нагріває воду лише безпосередньо для прання, а ополіскування білизни відбувається в холодній воді.

Жінка витягає білизну з пральної машини

Більш точний метод - це визначення температури води через дверцята люка. Запустіть програму прання і, приблизно через 30 хвилин після її початку доторкніться до дверцят. Якщо скло холодне, значить, нагрів не відбувається.

причини

Пральні машини від найбільш затребуваних виробників, таких як LG, Samsung, Bosch, Zanussi, Atlant, Indesit, Ardo, як правило, перестають нагрівати воду по одній з нижченаведених причин:

джерело проблеми

Що відбувається?

Що робити?

Неправильний вибір режиму прання

Машинка не нагріває воду тільки за певних програмах прання

Всі сучасні моделі пральних машин мають кілька запрограмованих режимів прання для різних типів тканин. Деякі матеріали можна прати тільки в холодній воді. Уважно вивчіть інструкцію по експлуатації: можливо, для обраного вами режиму нагрівання води не передбачений

Неправильне підключення пральної машини

Машинка постійно набирає і зливає воду

Якщо ви підключали техніку до комунікацій без допомоги професіонала, ви цілком могли підключити шланги зливу і набору води до інших випусків. Від'єднайте шланги і зробіть підключення відповідно до інструкції; при необхідності викличте майстра

поломка термостата

Видалений з пральної машини датчик температури показує однаковий опір в охолодженому і нагрітому стані

Опір термостата можна перевірити за допомогою мультиметра, для нагріву потримавши його під гарячою водою; якщо показання не відрізняються, датчик необхідно замінити на новий

Несправність трубчастого нагрівального елементу

На корпусі Тена можна виявити механічні пошкодження або товстий шар нальоту; також можливі пошкодження приєднаних до нього проводів

Справність Тена можна перевірити, заміривши опір за допомогою тестера. Якщо показання приладу не відповідають нормі, слід придбати новий ТЕН (які значення вважаються нормальними, можна знайти в спеціальній літературі).

Неполадки в роботі програмного модуля

Підключення вироблено як годиться, обрана правильна програма прання, всі елементи знаходяться в справності, але вода все одно не нагрівається

Програматор може вийти з ладу з різних причин, наприклад, в результаті стрибка напруги мережі. Проблема вирішується його перепрошивкой або скиданням налаштувань до вихідних

Що робити, якщо пральна машина занадто довго гріє воду?

Трапляється так, що вода в пральній машинці нагрівається, але дуже повільно, так, що, через досить тривалий час після початку прання скло дверцят люка все ще залишається холодним. Ця, незначна, на перший погляд, проблема може спричинити за собою досить серйозні неприємності. Погано відіпрати білизну - це прикро, але це далеко не все: як наслідок повільного нагріву може відбутися поломка Тена або програматора.

програматорТЕН пральної машини

Найчастіше причиною такого дивного «поведінки» пральної машини стає освіту товстого шару накипу на трубках нагрівача. Щоб позбутися від нальоту, рекомендується запустити програму прання і полоскання при порожньому баку, засипавши замість прального порошку дві столові ложки лимонної кислоти (при цьому прання повинна виконуватися при максимальній температурі води).

Лимонна кислота в пральній машині

Поради

  • Якщо ваша пральна машина експлуатується більше 7 років, найімовірніше, більшість проблем в її роботі пов'язано з Теном. Якість водопровідної води у нас залишає бажати кращого, тому термін служби Тена помітно скорочується. Фахівці радять замінити цей елемент, як тільки з'являться перші проблеми.
  • Сучасні моделі пральних машин оснащені функцією примусового нагрівання води (як її запустити, читайте в вашому керівництві користувача). При несправності термостата ця функція допоможе деякий час обходитися без заміни датчика температури води.
  • Один з показників того, що пралка не нагріває повітря воду - це затхлий запах попрану речей. Він з'являється не завжди, але, якщо ви його помітили, в першу чергу необхідно протестувати ТЕН на справність.
  • Для того щоб продовжити термін служби трубчастого нагрівального елементу (адже саме з ним найчастіше пов'язані перебої в нагріванні води), потрібно використовувати тільки якісні пральні порошки і не перевищувати дозування миючих і доглядають коштів. Якщо вас турбує якість водопровідної води, встановіть проточний фільтр, щоб знизити рівень жорсткості.