Як позбутися від цвілі в пральній машині?

Як позбутися від цвілі в пральній машині?

Пральна машина покликана полегшити ведення домашнього господарства, але іноді це незамінний пристрій стає джерелом неприємностей. Одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються власники сучасних пральних машин-автоматів - це цвіль, що оселилася на внутрішніх або зовнішніх частинах агрегату.

Що робити якщо з'явилася цвіль в пральній машині?

Чорна цвіль з'являється в наших будинках досить часто, але виявити її вдається не відразу. Небезпека її полягає в тому, що вона дуже швидко поширюється по квартирі. Цвіль може завдати шкоди здоров'ю домочадців, тому від неї потрібно негайно позбавлятися. У цій статті ми розповімо вам про те, чому чорна цвіль виростає в пральній машині, як її вивести і як зробити так, щоб непрохана гостя більше не з'являлася.

Якщо цвіль появіласьв пральній машині

Де найчастіше з'являється цвіль?

Цвіль завжди з'являється в приміщеннях з високим рівнем вологості - зазвичай це санвузли та кухня. Щоб цього уникнути, потрібно встановити в цих кімнатах хорошу систему вентиляції і постійно проводити провітрювання. Крім того, потрібно стежити за тим, щоб на поверхнях не осідав конденсат, і не допускати накопичення волога.

Однак навіть якщо приміщення знаходиться в ідеальному стані, цвіль може пробратися в ті місця, які постійно контактують з водою. Наприклад, в пральну машину. Найсильніше небезпеки схильні пластикові та гумові частини пристрою - ці матеріали цвіль «любить» найбільше.

Цвіль в пральній машині

Чорну цвіль найчастіше можна виявити:

 • на гумовій манжеті, ущільнюючої завантажувальний люк (в народі - "гумці");
 • на стінках контейнера, в який засипаються кошти для прання;
 • на внутрішніх або зовнішніх поверхнях шлангів - зливного і наливної;
 • в зливному фільтрі.
Цвіль на гумовій манжеті в пральній машиніЦвіль в контейнері під миючі засоби для прання в пральній машиніЦвіль в барабані пральної машини

Як тільки вам вдалося встановити джерело розростання цвілі, потрібно відразу ж вживати заходів, інакше вона пошириться на інші елементи пральної машини.

причини

Обов'язкові умови виникнення цвілі - це тепло і волога. Як тільки два ці фактора зустрічаються разом, поява чорного нальоту практично неминуче. Пральна машина і без того перебуває в зоні ризику, а недбала експлуатація приладу ще більше погіршує ситуацію. До появи цвілі зазвичай призводить відсутність належного догляду за пралка.

Цвіль в пральній машині - причини виникнення

Зазвичай з цією проблемою стикаються ті господині, які:

 • перевищують рекомендовану дозу прального порошку і кондиціонера для білизни;
 • не використовують хоча б зрідка відбілюючі і дезінфікуючі засоби для прання;
 • воліють прати одяг при низькій температурі води;
 • користуються переважно прискореним режимом прання;
 • не влаштовують періодичну чистку внутрішніх частин пральної машини від накипу, і не проводять профілактику появи нальоту;
 • після завершення циклу прання надовго залишають сире білизна в люку;
 • після закінчення прання не протирають насухо барабан і гумову манжету;
 • не очищують контейнер подачі прального порошку від залишків побутової хімії.
Рідкісне використання миючих засобів на основі хлору - профілактика проти цвілі в пральній машиніВидалення вологи з внутрішніх поверхонь в пральній машині для попередження появи цвіліСвоєчасна чистка контейнера під миючі засоби в пральній машині як профілактика від цвілі

Засоби для видалення цвілі

Боротися з цвіллю можна як підручними засобами, так і за допомогою готових магазинних препаратів. Розглянемо найбільш популярні рецепти, які вже не раз довели свою ефективність.

Миючі та дезінфікуючі засоби на основі хлору. Хлор має прекрасний антисептичним ефектом, він швидко знищує всі шкідливі (і не дуже) мікроорганізми. Досить нанести хлорсодержащий препарат на уражені пліснявою місця і залишити на кілька хвилин. Не забудьте потім змити засіб великою кількістю води. При контакті з хлором обов'язково захищайте шкіру рук, слизові і дихальні шляхи.

Пропонуємо подивитися короткий відео посібник по застосуванню даного способу видалення цвілі.

Засіб для миття посуду. Остаточно позбутися від цвілі за допомогою цієї побутової хімії не вдасться, але зате вона допоможе безпечно видалити чорний наліт. Після того, як ви змили цвіль рідиною для посуду, обробіть уражену ділянку антисептиком.

Засоби для миття посуду проти цвілі в пральній машині

Лимонна кислота. У поєднанні з пральним порошком лимонна кислота розм'якшує і дбайливо усуває наліт цвілі. Але для того, щоб засіб подіяло, необхідно нанести суміш, розведену водою, на запліснявілі ділянки і залишити приблизно на добу. Через певний час зчистіть залишки кошти вологою губкою.

Лимонна кислота від цвілі в пральній машині

профілактика

 • Цвіль боїться гарячої води тому, коли це не шкодить речей, намагайтеся прати на максимальному температурному режимі.
 • Час від часу стирайте речі з відбілювачем. Або раз в декілька місяців запускайте програму прання при порожньому люку, заливши в барабан дезінфікуючий засіб.
 • Щоразу після закінчення прання протирайте барабан і гумову манжету сухою ганчіркою. Чи не закривайте щільно дверцята люка, нехай вона постійно буде трохи прочиненими.
Прання при 95 градусах - профілактика проти цвілі в пральній машиніСушка і видалення вологи після кожного прання - профілактика цвілі в пральній машині