Як зробити теплий водяна підлога у ванній кімнаті

Багато власників житла, які дізналися, що ванна кімната може мати теплий водяна підлога, вважають, що таке корисне зручність є досягненням сучасних технологій. Дійсно, використання застосовується на сьогоднішній день технології, дозволяє швидко і надійно змонтувати і помістити водяне опалення у ванній кімнаті, отримавши так званий «тепла підлога».

Однак якщо прогулятися по часу на пару тисячоліть тому, коли аристократи Стародавнього Риму проводили свій вільний час в лазнях, то стає зрозумілим його походження. Хоча ми отримали нові технології, але ідея була здійснена ще в ті часи, коли в надрах римських лазень прокладали канали, службовці місцем проходу гарячого диму від печей. Завдяки каналам приміщення швидко нагрівалося, та й для ніг була приємна температура. На фото, зроблених туристами, що побували у руїн, які залишилися від римських лазень, можна побачити сліди від таких каналів.

Для того щоб зробити теплий водяна підлога у ванній кімнаті власного будинку, немає ніяких перешкод. Технологія його монтажу не надто складна. Якщо уважно прочитати опис робіт, подивитися їх покрокове фото, наявне в інтернеті або спеціалізованій літературі, то цілком можливо зробити монтаж самостійно.

основа теплої підлоги у ванній tepliy-vodyanoy-pol-02

Влаштувати обігрів підлоги, якщо ванна знаходиться в квартирі багатоповерхового будинку, завдання більш складна. Причому проблема не в монтажі комунікацій, а в отриманні дозволу на його підключення до системи центрального опалення. Часто це вимагає більше зусиль, ніж сама робота. Так що приступати до роботи слід тільки після подолання бюрократичної драбини.

Системи пристрої водяної підлоги

Ще до того, як ванна кімната почне переобладнуватися, слід визначитися, за якою системою буде влаштований підлогу. Існує кілька варіантів його виготовлення:

  • настильна система - на настил укладається система труб, на них кладуть алюмінієві пластини, а потім все покривається шаром спіненого поліетилену і, нарешті, фінішне покриття - плитка, ламінат;
  • бетонна система - всі труби після монтажу покриваються бетонною стяжкою, поверх якої укладається фінішне покриття;
  • дерев'яна система - труби укладають на лаги, або на чорнову підлогу, потім шар полістиролу та підлогове покриття;
  • полістирольна система - труби укладаються між шарів полістиролу.

Для монтажу конструкції використовують безшовні труби, виготовлені з металлополимеров, колектори, фітинги, теплоізоляцію і кріплення. Для тих, хто стикається з такою роботою вперше, покрокові фото стануть кращими помічниками під час монтажу.

tepliy-vodyanoy-pol-03 tepliy-vodyanoy-pol-04 tepliy-vodyanoy-pol-05 tepliy-vodyanoy-pol-06

Необхідно врахувати, що ванна кімната повинна мати готовий тепла підлога, розташований на кілька сантиметрів нижче, ніж інше підлогове покриття в квартирі. Ця умова обов'язково для того, щоб у разі аварії вода не розтікалася по всьому будинку. В крайньому випадку, повинен бути передбачений посилений поріг.

Для власників власних будинків пристрій опалення даного виду може стати альтернативою радіаторів, і послужить можливість економії палива, так як в таких комунікаціях можна підтримувати меншу температуру.