Укладання плитки у ванній кімнаті

Складно уявити собі дизайн ванної кімнати без плитки для підлоги. Для модернізації дизайну можна вибрати класичний варіант обробки або сучасний спосіб оформлення простору. Головне, забезпечити якісне укладання плиткового матеріалу з урахуванням затирання швів. Перш ніж приступити до ремонтних робіт, потрібно підготувати поверхню підлог.

Підготовчі роботи

Варто врахувати, що підготовка поверхні підлоги теж проводиться в кілька етапів. Підлоги наводяться в належний вигляд. Якщо потрібно, проводиться укладання основи (стяжка). Раніше плитку клали на цементний розчин, який міг протриматися якийсь час, але потім він починав кришитися або тріскатися. Перед роботами по укладі плитки потрібно прибрати старе основу. Для цього потрібні інструменти - молоток, зубило, кувалда і захисне екіпірування з окулярами. Руйнувати - не будувати. Тому демонтаж проходить досить швидко. Потім можна перейти до остаточної підготовки підлог для укладання плитки. Для цього потрібно видалити всі відшаровуються елементи, зайвий клей, залишки стяжки, ідеально вичистити і пропилососити поверхню.

Плитка на підлогу - самий практичний варіант обробки підлоги у ванній кімнаті з урахуванням підвищеної вологості в цьому приміщенні. Найпоширенішим матеріалом для ванної кімнати залишається керамічна плитка. Догляд за таким покриттям підлоги не вимагає особливих зусиль, досить протерти підлогу вологою ганчіркою. Матеріал не втрачає своєї привабливості з часом і, що дуже важливо, не деформується через постійної вологості. Для укладання плитки використовується будь-яка основа. Звичайно, враховується тип підлог.

Дерев'яна підлога для цього приміщення найменше підходить, хоча сучасна технологія обробки деревини робить її неймовірно стійким до зовнішніх впливів. Підготовчий етап перед укладанням плитки дуже важливий, тому що від нього залежить якість і міцність готової обробки. Готуючи підлоги у ванній для укладання плитки для підлоги, необхідно домогтися ідеальної горизонтальній поверхні, провести гідроізоляційні роботи.

гідроізоляція

Гідроізоляція - необхідна вимога при укладанні плитки у ванній кімнаті, від якого залежить якість укладання в цілому, естетика приміщення, його функціональність. Бетонна стяжка повинна бути захищена від впливу вологи спеціальним просоченням. Для того щоб забезпечити цей захист, застосовуються спеціальні матеріали з гідроізоляційними властивостями.

Сьогодні, щоб домогтися максимального ефекту, можна використовувати різні способи:

 • укласти плівковий настил,
 • покрити поверхню епоксидною смолою,
 • скористатися бітумною мастикою,
 • нанести спеціальну рідку суміш з гідроізоляційними властивостями,
 • застосувати водовідштовхувальне просочення,
 • нанести поверх стяжки масляну фарбу.

Які матеріали потрібні для укладання?

При виборі матеріалів для підлогового покриття враховується специфіка приміщення.

Для укладання плитки у ванній кімнаті потрібно:

 • кахель (потрібно розрахувати кількість матеріалу на певну площу),
 • будівельні суміші і клей,
 • інструменти для робіт (гумові молоток і шпатель),
 • плиткорез (якщо знадобиться підрізати кахель),
 • рівні,
 • набір пластмасових хрестиків для позначки (щоб домогтися ідеальної гладкості і рівності статей),
 • спеціальні маячки (для цих же цілей),
 • засоби для затирання швів в межплиточном просторі.

Вибір кахлю - найвідповідальніший момент. Потрібно вивчити поверхню кахельної плитки - чи має вона пори, наскільки вона тендітна. На зворотному боці кахлю має бути як менше часу. Лицьова сторона плитки не повинна бути слизькою і травмоопасной. Оздоблювальний матеріал повинен володіти стійкістю до вологи і хімічних речовин, що використовуються при догляді за поверхнею плитки для підлоги. І, звичайно, плитка повинна бути цілою - без сколів і деформацій. Якісна плитка прослужить дуже довго і не втратить своїх первинних властивостей і зовнішнього вигляду.

Етапи робіт з укладання плитки

Для найбільшої ефективності необхідно:

 • безпосередньо підготувати поверхню (очистити, зробити стяжку);
 • вибрати дизайн нового покриття;
 • підібрати матеріал (в залежності від різновиду керамічної плитки);
 • розпланувати укладання плитки на підлозі.

Потім можна приступити безпосередньо до укладання, а по завершенні виконати затірку швів.

Як все це робиться?

1. Розмітка

Розмітку підлогового покриття виконати не складно. Основна проблема виникає тоді, коли майстер збиває цементний плінтус по всьому периметру приміщення. Це робиться з метою домогтися ідеальної гладкості, рівності плоского підстави. Далі потрібно попрацювати над горизонтальною поверхнею. Вибирається висота підлог по позначці на стінах по всьому периметру кімнати. Висота регулюється за допомогою гидроуровня. Суцільна лінія по стіні дозволить провести укладання плитки на однаковій відстані. Його вимірюють від підстави підлог до позначки на стіні по периметру приміщення ванною, щоб отримати однакові дані. Таким чином можна добитися ідеальної горизонтальній поверхні.

Якщо в якомусь місці виявляється перепад висоти, то буде потрібно зробити додаткову стяжку. Припустимо мати перепади висоти від 1,5 до 2 см. До того ж, потрібно врахувати, що найвища точка повинна знаходитися напроти найнижчою. При необхідності виправити ситуацію допоможуть наливні підлоги. У деяких випадках, при незначному перепаді висот, досить нанести більш товстий шар клею під плитку в найнижчій точці. Якщо на якійсь ділянці проглядає пориста поверхня, його потрібно злегка обробити ґрунтовкою.

2. Укладання

Для красивої укладання підлогового покриття необхідні хоча б базові навички роботи з плиткою. Укладання можна робити відразу після етапу розмітки. Спеціальна суміш розлучається в певних пропорціях, потім вона наноситься на поверхню швів рівномірними рухами. Не потрібно використовувати велику кількість розчину, щоб потім не було проблем з усуненням залишків суміші. Адже вона швидко сохне. Керамічна плитка прикладається (з натиском) до основи підлог.

В процесі укладання потрібно врахувати кілька принципових моментів:

 • укладання плитки слід починати з кута кімнати (виступаючої частини);
 • спочатку трохи розчину потрібно нанести на підлогу, а потім на зворотну сторону плитки, яка потім притискається до підлоги;
 • для забезпечення якісної укладання потрібно простукати киянкою по фрагментах;
 • для надійності укладання плитку можна попередньо замочити у воді;
 • в процесі укладання плитки шви позначаються спеціальними пластиковими хрестиками на однаковій відстані.

Тепер можна перейти до завершального етапу робіт.

3. Затирка швів

Затирка швів міжплиткового простору проводиться на завершальному етапі всіх оздоблювальних робіт. Якщо плитка викладена рівно, то шви будуть однакової ширини. У процесі затирання вологостійка суміш забивається в область швів щільним шаром, що допоможе вберегти укладку від появи тріщин. Діяти потрібно акуратно, щоб не змістити плитку. Залишки суміші легко видаляються вологою ганчіркою або щіткою.

Поради

Професійні поради при укладанні плитки для підлоги у ванній кімнаті допоможуть домогтися максимального ефекту. Тут враховується кілька нюансів.

Для приготування стягивающего (клеїть) складу використовується тільки чиста тара.

Після додавання води до складу потрібно почекати хвилин десять, а потім почати заважати розчин микшером. Різні добавки в семи активуються з додаванням води. Таким чином можна отримати дуже міцний і стійкий розчин. Тільки перед роботою потрібно не забувати надіти респіраторну маску.

Для того щоб було зручно розкладати розчин, використовується спеціальний шпатель з зубчиками.

Плитку можна нарізати на свій розсуд і з урахуванням специфіки укладання. Перед нарізкою матеріал змочується у воді, а різати плитку найкраще болгаркою або плиткорезом. Робити цю роботу також рекомендується тільки в респіраторі через найменшої техногенної пилу.

Клеїть, викладається на поверхню в невеликій кількості, так як він швидко сохне. При розподілі складу на поверхні шпатель найзручніше тримати під кутом в 45 градусів.

При вдавливании плитки в основу важливо не перестаратися, щоб на підлозі не було заглиблень. У той же час, не можна просто класти плитку поверх підлог, щоб під нею не залишалося повітря. Це вплине на якість укладання.

З урахуванням всіх наведених рекомендацій можна отримати надійне і якісне підлогове покриття, яке прослужить не одне десятиліття.