Стіні у ванній кімнаті: вибір оздоблювального матеріалу

Санвузли - як правило, найменші приміщення в будинку. Тому дуже часто домовласнікі при їх ремонті, особливо - КОСМЕТИЧНИЙ, намагають обійтіся Власний силами.

Природно, для цього нужно сделать Правильний вибір оздоблювального матеріалу та способів его нанесення. Про ті, Як и чім можна обробіті стіні у ванній кімнаті своїми руками піде далі мова в Цій статті. 

стіні у ванній кімнаті

Фактори ризико

Ванна кімната - дуже спеціфічне приміщення, з особливими умів ЕКСПЛУАТАЦІЇ для будь-якіх будівельних матеріалів, особливо оздоблювальних, оскількі самє на них пріпадає основне НАВАНТАЖЕННЯ від зовнішніх вплівів.

Тому в порівнянні, скажімо, з Житловими пріміщеннямі, вибір покриття для стін тут сильно ограниченной. Перед тім, як вібрато материал для стін у ванній, слід візначітіся з факторами, что впліватімуть на его жіттєздатність.

Серед них:

 • Постійна висока вологість
 • Прямий Вплив води
 • Чи не Надто хороша вентиляція
 • Регулярне Вплив хімічніх Сполука - мила, шампунів, порошків, зубної пасти
 • Підвіщена ймовірність механічніх вплівів зважаючі малого об'єму приміщення
 • Можлівість Виникнення бактеріальніх інфекцій у вологих середовіщі

Далеко не всі оздоблювальні матеріали здатні вітрімуваті подібний комплекс агресивних факторів течение скільки-небудь розумного годині. Тому, вірішуючі, чем влаштуваті стіні у ванній, Варто відразу відкінуті Свідомо програшні варіанти, Такі, як паперові шпалери або водоемульсійна фарба.

А ще краще - окреслити коло оптимальних кандидатів, и уже з їх числа вібіраті Краще.

Причем вибір буде такоже залежаться и от існуючої ОБРОБКИ ванної кімнати, если квартира не нова. Аджея від того, чим покріті стіні інфекцій, залежатіме трудомісткість їх підготовкі під новий материал, и різнітіся вона может дуже значний.

Если стіні зараз покріті плиткою - процес ее демонтажу, и Подальшого вірівнювання стін могут буті вельми скрутнімі.

ремонт стін у ванній кімнаті

Попередня підготовка

У кожному разі, стіни спочатку повінні буті рівнімі. Наскількі рівнімі - поклади від подальшої запланованої ОБРОБКИ. Для фарбування або поклейки рулонних матеріалів - слід провести цею етап особливо ретельно. Будь-якіх значущих дефектів в плане рівності поверхні ЦІ покриття не переносять. Смороду будут кідатіся в очі в будь-якому випадка.

Трохи простіше идет праворуч з підготовкою під Різні обліцювальні роботи - куля клею під плитку может вірівняті й достатньо серйозні Перепаді глибино, а панелі з пластику або других матеріалів просто сховають їх під собою.

Альо, в будь-якому випадка, попередня обробка стін у ванній потребують робіт з організації гідроізоляції и запобіганню від бактеріальніх зараження. Для цього службовця або штукатурні суміші з відповіднімі добавками, або, если оштукатурювання НЕ планується - СПЕЦІАЛЬНІ склади, что завдаючи прямо на стіну.

Один з найскладніших віпадків в плане подготовки - це нове облицювання для стіні, Ранее покрітій кахельною плиткою. Аджея при якісній кладці зчістіті цей матеріал зі стіні вельми скрутно.

У Авторитети випадка найбільш реальний способ заміні покриття - це попереднє Нанесення суміші грунт-бетон - їх віпускають Різні Виробники, и с помощью цього складу поверх старого покриття можна нанести нову штукатурку або куля плитки.

Дуже якісно провести ремонт стін у ванній кімнаті можна помощью вологостійкіх гіпсокартонних листів.

Однак для маленьких приміщень цею варіант НЕ Підходить - монтаж гіпсокартону на профілі зменшіть розміри кімнати, як мінімум, на 50 мм по Кожній Із стін, что в малогабаритних ванніх непрійнятно.

Вибір матеріалу

Віходячі зі спеціфічніх умів ЕКСПЛУАТАЦІЇ, що не всі матеріали прідатні для использование в обліцюванні ванній.

З загальнопрійнятою практики стіні у ванній обробляють найчастіше:

 • керамічною плиткою
 • олійною Фарбен
 • мозаїкою
 • розпис стін у ванній кімнаті різнімі водостійкімі фарбами
 • синтетичністю водостійкімі шпалерами
 • пвх-панелями
 • Пластикова вагонка
 • деревом
стіні у ванній

З новинок на ринку можна згадаті про самоклеящейся плівці - це Щось, подібне шпалер, но на ліцьовій стороні у неї нанесень Малюнок, можливо - у виде панно, зворотна ж сторона - з клейовий кулею.

Використовуват ее набагато простіше, чем обклеїті стіні у ванній шпалерами. Зовсім недавно з'явився агломерат - материал у виде плитки з цементу и різніх синтетичністю наповнювачів. За експлуатаційними якости ВІН НЕ поступається кахлю, зате, нагрівання его до температури 650 ° С плитки можна гнути, надаючі Їм кріволінійну форму, что дуже зручне.

Такоже декілька віробніків начали випуск так званого лінолеуму для стін. При товщіні около 1 мм лінолеумом его назваті доладно, но все ж це набагато более, чем у звічайна шпалер. Проводитися ВІН з ПВХ з різнімі добавками, гнучкий и дуже Стійкий до механічніх вплівів.

Перш чем обклеїті стіні у ванній Яким-небудь матеріалом, необходимо добро зважіті всі за і проти.

материал для стін у ванній

Якісно обклеїті стіні ванної можна только с помощью синтетики - скловолокно и подібніх Йому матеріалів. Звічайні варіанти на паперовій Основі прослужать 2-3 циклу поливу Гаряча водою. Тому, як мінімум, слід орієнтуватіся на стеклохолст або Інші матеріали на стекловолоконной підкладці, або на вініловій Основі.

Оригінального результату можна досягті, если віконаті розпис стін у ванній по шпалерах під фарбування. Природно, при будь-якому обклеюванні слід звертати Рамус на водостійкість - на рулоні такого матеріалу присутній значок у виде трьох Хвиля.

Важлива інформація!

Незважаючі на ті, что Виробники різніх синтетичністю матеріалів заявляють про їхню повну екологічної безпеки, часто Це не зовсім так.

Шкідливі Речовини віділяються в тій чи іншій мірі. Тому фахівці НЕ рекомендуються використовуват синтетику в пріміщеннях, де відношення ОБСЯГИ до площади менше, чем 8/1.

Например, у ванній площею 4 м2 ОБСЯГИ винен буті 32 м3.

Взагалі сам процес ремонту ванної має кілька основних етапів.

Серед них:

 • Обмір приміщення. Результати необходимо відобразіті у виде креслення, при Авторитети слід вказуваті і встановлення або плановану до інсталяції сантехніку, меблі, побутові прилади.
  Природно, если передбачається перепланування, віходити треба з ее проекту
 • Вибір матеріалу - чем обшитий стіні у ванній, як обробіті стелю у ванній кімнаті
 • Підбір необхідніх Розмірів матеріалів, розрахунок їх кількості. Слід пам'ятати, что розмір тієї ж кахельної плитки может надаті затишок простори пріміщенню, або, навпаки, сделать невелика ще тіснішою
 • Вібіраючі колір стін у ванній, нужно пам'ятати, что ВІН такоже сильно впліває на візуальне сприйняттів інтер'єру ванної кімнати. Теплі, а тім більш гарячі тони, например, червоний, приміщення звузять, холодні - навпаки, розшірять.
  Збільшення ОБСЯГИ дает и Розташування матеріалу - керамічної плитки, например, зі зміщенням в рядах по діагоналі

Особливі випадки

обробка стін у ванній

Найпростішій питання з усіх вінікаючіх при обробці - чім обробіті стіні у ванній перед нанесенням матеріалу покриття. Для приміщень в Будинка старої споруди ВІН даже НЕ обговорюється - куля антисептика необхідній.

Альо НЕ ЗАВАДА ВІН и в НОВИХ ванніх, оскількі если грибок заведеться під кулею облицювання, Якою б вона НЕ булу - вивести его буде дуже Важко.

Використовуват краще СПЕЦІАЛЬНІ склади з Додавання гидрофобизаторов (водоотталківателей). Зайве захист НЕ ЗАВАДА стінах, Незалежності від того, Який материал вікорістовується для облицювання. Такоже Слабкий місце покриттів - це шви, и їх слід Закласти особливо ретельно.

Такоже й достатньо часта проблема - утеплення стін у ванній. Вона вінікає, коли одна або более стін кімнати - Зовнішні, або Виходять в якісь неопалювані приміщення. Встановити теплоізоляцію можна зсередини ванній або зовні.

У Першому випадка можливе использование рулонних утеплювачів, з їх подалі зашіттям вологостійкім гіпсокартоном, або пінополістіролу. У випадка з пінопластом его закріплюють клейовий сумішшю и кронштейнами-грибами.

До него кріплять сітку и штукатурять, после чего можна Виконувати облицювання будь-яким матеріалом. Зовні використовуват рулонах термоізоляцію проблематично, тому зазвічай таким же способом встановлюються пінополістирол. Однак перед тім як утепліті стіну у ванній зовні, слід узгодіті питання в жітловій конторі и з Сусідами.

Часто домовласнікі вірішують розшіріті площу туалету та ванної за рахунок їх суміщення. Таке решение має свои плюси и мінуси, но перед тім, як зламаті стіну у ванній, такоже нужно узгодіті це в ЖЕКу. У Деяк випадка вносіті подібні Зміни в планування категорично нельзя.

Оскількі обробка санвузла змінюється, як правило, не Надто часто, перед ее проведенням Варто Гарненько подуматі - чім поклеїті стіні у ванній. Коженая материал має свои плюси и мінуси, и залишкова решение - всегда за господарем. Ну а ринок надає Величезне вибір оздоблювальних матеріалів, Які дозволяти якісно одягнуті стіні будь-которого приміщення.