Як унітаз з'єднується з каналізацією

Якщо є бажання своїми руками здійснити підключення унітазу до каналізації, варто розібратися, як може з'єднуватися, оскільки існує кілька видів виробів з різною конструкцією.

Випуски унітазу

Якщо розглядати питання, як унітаз може з'єднуватися з каналізацією, варто врахувати, що існує три види випуску:

  • Похилий. Має певний нахил, нагадує по виду горизонтальний випуск. Добре підходить для підключення за допомогою розтруба.
  • Горизонтальний. Рідкісний випуск сьогодні. Труба виходить під прямим кутом із задньої частини унітазу. Отже, є обмеження на розташування каналізаційної труби: повинна бути над підлогою.
  • Вертикальний. При такому варіанті легко виконувати установку своїми руками, однак каналізаційний розтруб повинен розташовуватися в підлозі на достатній відстані від стіни.

Що потрібно для монтажу

Для здійснення з'єднання унітазу з каналізацією потрібно застосування фанових труб, пластикових відводів і гофрованих манжетов.

podsoedinenie-unitaza_5 podsoedinenie-unitaza_6

Так, перший варіант відмінно виглядає. Виходить єдиний прилад. Однак у цьому випадку є певні обмеження: неприпустимо зміна форми або розмірів труб.

Тому зручно використовувати гофровані манжети, які можна витягати по довжині, а також згинати під різними кутами. Завдяки цьому підключення можна здійснювати навіть у важкодоступних місцях.

Монтаж з гофрованої трубою

Спочатку гофру вставляємо в трубу каналізації. При цьому місце стиковки потрібно загерметизувати, для цього використовується силікон. Другу частину гофрованої труби необхідно вставити в унітаз. Залишається перевірити надійність підключення. Для цього потрібно набрати відро води і злити в унітаз. Якщо все гаразд, можна приступати до закріплення виробу. Як правило, це робиться дюбелями. Після закріплення потрібно перевірити стійкість. У разі хитань, необхідно якісніше підготувати підставу. Якщо ж закріплення пройшло успішно, можна замазати місце з'єднання унітазу з підлогою герметиком.

podsoedinenie-unitaza_7

Монтаж без гофрованої труби

При підключенні вироби без гофри, буде потрібно патрубок. Його ще називають фанової трубою. З'єднання виконується, виходячи з кута випуску, наявного у унітазу:

  • Похилий - практично не використовується.
  • Вертикальний - установка виконується під прямим кутом в стіну.
  • Горизонтальний - в стіну під кутом близько 35 градусів.

Іноді так буває, що обраний унітаз не відповідає наявному випуску каналізації. У такому випадку доведеться згинати перехідники або ж міняти модель виробу.

podsoedinenie-unitaza_4

Похилий випуск

Спочатку випуск потрібно змастити суриком, який змішаний з оліфою. Далі потрібно намазати смоляну пасмо, яке також змащують суриком. Потім випускний відросток необхідно помістити в розтруб каналізації.

podsoedinenie-unitaza_3

Вертикальний випуск

Найпопулярніший вид в Європі. Спочатку виконується розмітка, далі виконується монтаж гвинтового фланця з фіксатором. У його центр вставляється труба каналізації. Унітаз монтується на фланець, а потім повертають для фіксації.

podsoedinenie-unitaza_2

Горизонтальний випуск

У нашій країні такий варіант все ще широко використовується, враховуючи специфічну розводку каналізаційних труб у квартирах. Манжета дозволяє з'єднати випускний патрубок унітазу з каналізацією.

podsoedinenie-unitaza_1

Такі моделі, як правило, мають спеціальні отвори, які дозволяють закріплювати їх на підлозі.

https://www.youtube.com/watch?v=IHRHCj9HKsY

Підводячи підсумок, можна відзначити, що при будь-якому вигляді унітазу здійснити його підключення до каналізації можна, якщо завчасно узгодити це питання. Адже і каналізація, і унітаз повинні поєднуватися. При цьому в монтажі не буде нічого складного, і всі процедури можна зробити своїми руками.