Як встановити бойлер для нагріву води у ванній

Наші реалії такі, що гаряча вода буває далеко не завжди, а в деяких місцях, особливо за містом, її немає взагалі. Тому доводиться придумувати способи для виходу з положення. Адже підігрівати воду на вогні - це минуле століття. Сьогодні існують спеціальні прилади, які роблять все в автоматичному режимі, - бойлери.

Найчастіше ці пристрої встановлюються у ванних кімнатах. Іноді, якщо дозволяє місце, можна його встановити в туалеті або в коморі - все залежить від планування. Сьогодні всі ці дії можна виконати своїми руками, адже є достатня кількість ознайомлювальних матеріалів з відео та фото.

Вибір пристрою і місця установки

Вибір бойлера і місця монтажу повинен бути узгоджений. Адже пристрій повинен поміщатися у відведену область. Зараз ринок пропонує прилади не тільки різного об'єму, але і різної форми. Тому можна вибрати високий і вузький бойлер або ж низький і широкий.

ustanovka-bojlera-01 ustanovka-bojlera-02 ustanovka-bojlera-03

А що стосується місця, то воно повинно знаходитися недалеко від труб водопостачання, а також не заважати користувачам. Адже можна встановити пристрій і над умивальником у ванній кімнаті, а потім регулярно битися об нього головою. Тому всі моменти повинні бути продумані ще до того, як буде виконана розводка труб.

До речі, до бойлера можуть йти гнучкі шланги, якщо це дозволяє зробити відстань від розводки до місця монтажу.

Установка

Встановити бойлер у ванній кімнаті своїми руками може фактично кожен, особливо ознайомлений з відео та фото, що розкриває секрети процесу.

ustanovka-bojlera-04

Отже, перед початком потрібно відключити воду, закривши центральний вентиль в квартирі. Після цього можна переходить до монтажу самого пристрою.

Монтаж на стіні

Для цього потрібно запастися парою потужних анкерів або дюбелів з шурупами. Бойлер потрібно підняти на певну висоту. Вона повинна бути максимальною у ванній кімнаті, щоб створювалося достатній тиск в системі. Робити мітки краще удвох. Один повинен тримати прилад, а інший позначати місця просвердлювання отворів. Адже пристрій досить важке - близько 20 кг, залежно від обсягів бака.

Після цього потрібно зробити отвори, в які буде вставлений дюбель або гільза анкера. Отвори найкраще робити по черзі: спочатку намітити одне, зробити, а потім знову прикласти прилад, відзначити і зробити друге. Це дозволить отримати вище точність, а значить, прилад буде триматися більш надійно.

Коли отвори зроблені, дюбеля або гільзи вставлені, можна закріплювати бойлер на стіні. Шурупи слід затиснути максимально щільно.

Підключення до водопроводу

Для під'єднання водонагрівача до водопроводу можуть використовуватися гнучкі шланги. Їх потрібно придбати завчасно потрібної довжини. Як правило, вони стандартні для гарячої та холодної води. Потрібно тільки звернути увагу на кінці шлангів, вони повинні підходити для з'єднання з водопроводом і водонагрівачем: «тато-мама», «тато-тато», «мама-мама». Найчастіше потрібно можливість з'єднання «мама-мама». Тобто на кінці шланга повинна бути гайка.

ustanovka-bojlera-06

Далі потрібно підключити один шланг до виходу водонагрівача гарячої води. Для цього можна не використовувати ущільнювальні матеріали, оскільки в комплекті зі шлангом повинна бути гумова прокладка. Потрібно прикрутити шланг, не сильно затискаючи. Повторити процедуру і з другим решт, приєднавши шланг до водопроводу - до труби, яка постачатиме гарячу воду.

Далі до входу холодної води в бойлер спочатку приєднується клапан, який дозволить воді виходити, якщо в системі зросте тиск. Після нього можна закріплювати шланг. Його другий кінець під'єднується до труби холодної води.

Варто відзначити, що повинен бути передбачений окремий вентиль, який буде перекривати надходження води саме на водонагрівач. Адже надалі може знадобитися злив води з пристрою або на випадок непередбачених обставин. Так буде безпечніше і зручніше.

Перевірка

Тепер можна перевірити підключення, відкрити центральний вентиль. Слід оглянути всі місця з'єднання на предмет течі. При цьому має бути чутно, як наповнюється бак приладу.

ustanovka-bojlera-07

Увага! Підключати пристрій до електромережі можна тільки після наповнення його водою. Тому потрібно дочекатися, коли вода наповнить ємність, і тільки після цього можна включити водонагрівач в мережу. А потім, якщо він має регулятор температури, потрібно виставити його на необхідне значення. При цьому електропроводка повинна бути підготовлена ​​для використання у ванній кімнаті.

ustanovka-bojlera-05

Доведеться досить довго чекати, поки вода нагріється - потрібно кілька годин.

А далі залишиться перевірити систему в дії.