Як зробити заземлення ванни

Не варто зайвий раз говорити про безпеку. Людина сама може себе оточити якісними речами і зробити свій будинок максимально комфортним. Причому це стосується кожної дрібниці.

Ось чому актуальне питання заземлення ванни в квартирі. Ми користуємося санвузлом кілька разів на день, це мінімум, а так набагато частіше. Крім того, в цій кімнаті практично в кожному будинку знаходяться різні представники побутової техніки та необхідні прилади. Найпоширеніші серед них: водонагрівач, пральна машина, фен і багато іншого. Тому заземлення ванній повинно стати гострим питанням і піддатися максимальним діям в сторону безпеки. Виходить, для кожного побутового предмета необхідна мінімум одна розетка. Повторимося, ванна - сама волога кімната, а вода - відмінний провідник струму, та плюс до всього більшість ванн - металеві. Ну, про властивості металів, як провідників, говорити буде зайвим.

zazemlenie-vanni_1

У кращому випадку при роботі приладів можна відчути легке пощипування, але це перший дзвінок до того, що заземлення має бути встановлене.

Що таке заземлення і як воно відбувається?

Заземлення - це процес, в ході якого електрику за допомогою спеціального приладу йде в землю, не завдаючи шкоди людині. Простим прикладом можна назвати автомобіль з металевим «хвостом» або ланцюгом, який торкається землі. Це необхідно у випадку блискавки.

zazemlenie-vanni_4

Краще всього не встановлювати заземлення своїми руками і передати цю роботу в руки професійних електриків. Але якщо немає іншого вибору, можна спробувати самостійно, при цьому все ж проконсультуватися з електриками.

А от якщо у ванну проводиться нова проводка, краще навіть і не думати про її установці своїми руками і викликати майстра. Якщо говорити про недавнє минуле, то заземлення робилося максимально просто і можна навіть сказати кустарно.

zazemlenie-vanni_5

Просто спеціальний металевий дріт кріпився до металевого стояка і відводив струм. Такий приклад сьогодні навряд чи буде доречний в квартирі, особливо в сучасних багатоповерхових будинках. Адже велика частина стояків, як правило, вже пластикова. До того ж таке рішення порушує безпеку інших мешканців. Варто відзначити, що заземлення трохи відрізняється в залежності від виду ванн.

Сталевий резервуар

У цьому випадку через ніжку ванни проводиться металева перемичка, після чого вона кріпиться гайкою або болтом. А спеціальний багатожильний кабель буде заземляющей частиною. Другий же кінець дроту кріпиться до розподільника, який кріпиться до стіни. Той же розподільник приймає заземлення від існуючих у ванній електроприладів. А вже сам розподільник з'єднується зі щитком, де знаходиться спеціальна заземлювальна шина.

zazemlenie-vanni_3

Чавунний варіант

Не менш важливим моментом тут буде заземлення, адже чавун такий же метал, і провідні властивості у нього не гірше. У сучасних прикладах вже є спеціальне місце для заземлюючого пристрою, воно називається пелюстка. Далі все за тією ж схемою.

Акрил

Акрилова ванна має ряд переваг, у тому числі і те, що її полімерний склад не проводить струм. Здавалося б, у такій ситуації не потрібно ніяких додаткових робіт. Але не все так просто. Не секрет, що акриловий резервуар має підставу, яка є металевим. Тому заземлення - така ж необхідна частина для акрилу, як і для будь-якої іншої ванни. А крім цього, акрил здатний виробляти статичну електрику. З урахуванням того, що площа купелі достатньо велика, це електрика може накопичитися.

zazemlenie-vanni_2

У випадку з акрилом, заземлюючий провід кріпиться саме до металевій основі.

Зайвим буде говорити про заземлення джакузі, але люблячі ризикувати, тим не менше, існують.

Гідромасажна ванна, незважаючи на виготовлення з полімеру, усипана різними форсунками і пристосуваннями для масажу, а головне, вона працює від мережі 220 В. Тому її заземленням нехтувати вже ніяк не можна.