Що таке радонові ванни: навіщо вони потрібні?

Для лікування людського організму придумано безліч способів. Якісь із них більш ефективні, якісь - менш, але для людини важливо вірити, що методика допоможе, тоді й одужання буде не за горами. Тому є великий спектр рішень і способів, застосовуючи які можна вилікувати різні захворювання, зміцнити здоров'я і так далі. Це дає грунт для розвитку шарлатанства і методів нетрадиційної медицини. Іноді всі ці поняття настільки змішуються, що пацієнт вже погано розуміє: це традиційна медицина чи ні. Тому навіть доведені фахівцями методи лікування можуть викликати неприйняття і нерозуміння. Тому в усьому потрібно розбиратися.

radonovye-vanny_7

Зараз ми розглянемо вельми популярний метод лікування - застосування радонових ванн. Багато пацієнтів розраховують отримати «чарівну пігулку», з'ясуємо, чи є цей метод таким. Розберемося що це таке, яка може бути користь чи шкода від такого способу лікування.

Детальніше про методику

Радонові ванні є ефективним методом лікування, який базується на застосуванні повітря або вод, збагачених радоном-222. Відразу хочеться згадати курс шкільної хімії, щоб розгадати загадку, що собою являє радон. Це хімічний елемент, що є інертним газом, досить рідко зустрічається. Якщо говорити про природу виникнення радонових вод, то вони утворюється за рахунок протікання підземних вод через породи, які містять у своєму складі значну кількість радію і урану.

radonovye-vanny_4

Але не тільки в якості ванн можуть використовуватися ці води: часто застосовується і душ. В результаті процесу відбувається проникнення радону в пори шкіри, звідки він потрапляє в кров, а потім діє на проблемні зони. У результаті людина відчуває поліпшення, багато хвороб відступають.

Потрібно відзначити, що процедура досить нешкідлива, тільки от здача аналізів перед заходом - необхідний захід. Якщо є протипоказання, організму можна завдати шкоди. Отже, призначення процедур можливо тільки лікарем. Самостійних рішень в цій області бути не може.

Трохи історії

Цікаво те, що радонові ванни були відомі людям ще до розуміння радіоактивності. І тут спрацювала ефективна спостережливість людини. Було відмічено, що, купаючись в деяких джерелах, захворювання припинялися, сили зміцнювалися. Словом, людині ставало краще у багатьох відношеннях.

Такі води прославили курорт Баден-Баден, який у різний час називався по-різному. Але їх радіоактивність була відкрита лише в 1904 році. Потім до цього курорту додався і Бад Кройцнаху.

radonovye-vanny_1

Ну, а перший радоновий курорт відкрився в 1911 році. Сталося це в Яхімове (Чехія). Можна згадати ще одне аналогічне місце в світі - Японія, населений пункт Місаса.

У нашій країні, звичайно ж, є радонове джерело - Белокуриха, радіоактивність вод якого перевищує цей параметр Нарзану майже в десять разів.

radonovye-vanny_5

Дія

Радонові ванни надають вплив на організм людини за рахунок альфа-випромінювання, що виникає при розпаді атомів радону. У підсумку збільшується швидкість загоєння в тканинах, волокнах і шкірі організму.

Такі ванни покращують функціонування серця, стабілізують артеріальний тиск, втамовують біль і заспокоюють нервову систему.

Призначення

Основний принцип - позитивний вплив має бути більше, ніж негативний вплив альфа-випромінювання на організм. Оскільки частинки цього випромінювання не можуть проникнути через шкірний покрив, то вплив радону має бути в близькості слизових або ж розпад повинен відбуватися безпосередньо в організмі.

Користь від процедур очевидна. Але є й «лежання дьогтю» в цьому питанні. Оскільки розпад радону з повітря спостерігається в легенях, це викликає певну шкоду організму, наприклад, рак легенів.

Методика лікування

На фото можна подивитися, як відбувається процедура. Ванна наповнюється прісною водою (200 л), куди потім додається розчин радону (100 мл). Тепер можна занурюватися у ванну, полежати 12-15 хвилин. Після процедури шкіру потрібно вимокати рушником і відпочити до 1 години.

Процедури можна виконувати щодня або через день. Один курс - 10-15 процедур. Курс можна повторити через півроку.

Показання та протипоказання

Процедура може використовуватися в якості профілактичної. Вона здатна зміцнити м'язи, розслабити судини, активізувати регенеративну активність. Для вирішення проблем з серцево-судинною системою можуть використовуватися сухоповітряні ванни.

Процес ефективний при цукровому діабеті, порушеннях обміну речовин. Радонові ванни зарекомендували себе як ефективний засіб боротьби з хворобами опорно-рухової системи.

Відгуки підтверджують також результативність процесу відносно вирішення проблем з органами травлення: ентероколіт, виразка дванадцятипалої кишки, шлунка, прибирає результати гепатиту і панкреатиту.

radonovye-vanny_2

Шкірні захворювання також не залишилися осторонь. Радонові ванни успішно застосовуються в якості лікування нейродермітів, дерматитів, екзем та інших хвороб.

Якщо говорити про протипоказання, то ванни можна приймати в період вагітність, при наявності захворювань крові, злоякісних новоутворень, при променевої хвороби і лихоманці.

Куріння - ще одне протипоказання. У будь-якому випадку, призначення подібних небезпечних процедур можливо тільки лікарем. Адже навіть невелика концентрація радону в недозованих обсягах може призвести до дуже серйозних наслідків.

Процедура при міомі

Захворювання статевих органів жінок:

  • безпліддя;
  • важкий клімакс;
  • мночісленние міоми;
  • запалення яєчників, придатків і матки.

Користь від процедур очевидна: призупиняються хвороботворні процеси в організмі, нормалізується менструальний цикл, припиняється кровотеча.

Санаторії

Лікарі санаторіїв створюють для кожного пацієнта індивідуальну програму лікування, яку пацієнт повинен чітко дотримуватися. Досить популярним санаторієм з радоновими ваннами є П'ятигорськ, який володіє відмінною гідромінеральної основою. При цьому за багато років вишикувалася своя унікальна методика, що дозволяє значно підвищити рівень ефективності лікування радоновими ваннами різних захворювань.

radonovye-vanny_6

Сьогодні такі процедури можна навіть провести в приватних клініках, де використовуються штучно насичені води. Відгуки підтверджують чималу ефективність і такого підходу, тому процедура користується великою популярністю. Дуже часто можна зустріти рекламу таких установ у мегаполісах. І якщо немає можливості відправитися на курорт, то таке рішення є хоча і менш ефективним, але зобов'язана позитивно відбитися на функціональності організму, захворювання повинні відступити, повинно спостерігатися поліпшення самопочуття.

Тим не менш, найбільша ефективність прийому радонових ванн, особливо у важких випадках, реєструється як раз в санаторіях. Поліпшення настає вже через 2-3 тижні. Іноді результат помітний не відразу, але потім самопочуття значно поліпшується, організм одужує, захворювання відступає.