Невелика ванна кімната - ідеї облаштування

Напевно, не секрет, що більшість з нас проживає в невеликих за площею квартирах. Зокрема, мало хто може похвалитися великими обсягами ванної кімнати. Тим не менш, кожному хочеться відвідувати повноцінне приміщення, в якому буде комфортно розставлено все, що необхідно для гігієнічних процедур і не тільки. Як бути?

nebolshaya-vanna_10

Варто розглянути можливі ідеї, як і приміщення якісно облаштувати, і кімнату при цьому не збільшувати в розмірах за рахунок суміжних приміщень.

nebolshaya-vanna_11

Мети

У будь-якій ванній кімнаті хочеться користуватися повноцінним сантехнікою, зберігати косметику і побутову хімію, а також інші атрибути. І для цього слід подбати про раціональне використання простору. Це ключова мета при облаштуванні невеликої ванної кімнати. Далі розглянемо варіанти, як можна реалізувати це завдання.

nebolshaya-vanna_9

Напевно, перше, про що варто подбати в невеликому просторі - замінити ванну на душову кабіну. Однак у цьому випадку потрібно бути готовими до того, щоб прийняти ванну більше не вийде. Хоча кабіна може подарувати безліч інших корисних функцій. Такий підхід дозволить зменшити витрату води, забезпечить непопадання бризок поза зоною кабінки, істотно економити простір. Якщо ж у сім'ї є маленькі діти, тоді для них можна передбачити душову кабіну з глибоким піддоном. При цьому функція купання буде збережена, як і економія води. Звичайно, дорослі будуть позбавлені можливості поніжитися в теплій водичці з ароматною піною.

nebolshaya-vanna_6

Потрібно відзначити, що не завжди функціональність кабіни важлива. Якщо у водопроводі малий тиск, тоді багато функцій можуть стати марними. Це слід враховувати при виборі моделі. Пральну машину можна встановлювати не у ванній кімнаті, а на кухні. Це рішення, як і у випадку з душовою кабіною, має неоднозначні наслідки. Наприклад, при наявності пральної машини на кухні, не завжди зручно приймати їжу і навіть готувати, оскільки при пранні пристрій, як правило, доставляє досить багато шуму. При цьому незручно носити білизну, яка все одно напевно буде зберігатися у ванній, а не на кухні.

nebolshaya-vanna_4

А якщо при цьому сохнути воно також має у ванній, тоді доведеться здійснювати ще більше додаткових дій. Однак є й альтернатива. Можна підібрати таких розмірів пральну машину, яка поміститься під умивальником. Єдине, в останнього слив буде в сторону, а не вниз, як це буває зазвичай. Якщо реалізувати цю ідею не виходить, тоді машину можна встановити, наприклад, під стільницю або в нішу.

nebolshaya-vanna_8

Головне, проявити фантазію, і тоді все вдасться.

  1. Якщо під умивальником є ​​вільне місце, там можна встановити шафка для різних предметів. Можна підібрати модель, яка відразу комплектується умивальником, тоді гармонія точно збережеться.
  2. Якщо міняти ванну на душову немає бажання, можна замінити традиційну на кутову модель. Це може стати актуальним рішенням, яке дозволить і простір звільнити, і не позбудеться ванни.
  3. Якщо встановити під такою ванною екран, можна виграти ще трошки місця. Там можна зберігати засоби побутової хімії. Варто тільки спостерігати за рівнем вологості і тим, щоб кошти були щільно закриті. При наявності дітей таке місце бажано обладнати хоча б простеньким замком, щоб воно перестало бути настільки доступним.
  4. Якщо дозволяє планування, в стіні можна зробити кілька люків, в яких можна також зберігати засоби побутової хімії.
  5. Звільнити простір дозволить, наприклад, використання унітазу підвісної конструкції. Це створить відчуття більш просторого статі, а також значно поліпшить стилістику.
  6. Сантехніку можна помістити і в кут, що також звільнить ще трохи місця.
  7. Варто використовувати і візуальні прийоми. Наприклад, дзеркала допоможуть збільшити простір.
  8. Якщо ж в кутах ванної кімнати збережеться простір, там можна обладнати зручні полички для зберігання різних засобів. Таким чином, важливі предмети будуть завжди під рукою.

nebolshaya-vanna_12

nebolshaya-vanna_1

Чим більше ідей, тим більше вільного простору

Невелика ванна кімната - це завжди проблема для сім'ї. Це одному-двом людям подібні обмеження можуть здатися дрібницею. В іншому ж випадку, чим більше жителів, тим більше засобів і предметів, які слід десь зберігати, при цьому недалеко заховавши. І тому дизайн приміщення повинен бути максимально продуманим, функціональним.

nebolshaya-vanna_7 nebolshaya-vanna_2

Ніщо не повинно «з'їдати» площу. Все має бути зручно і під рукою. Якщо комбінувати запропоновані варіанти, можна отримати досить цікавий і функціональний інтер'єр, який буде гідний найкращих фото.

nebolshaya-vanna_3