Ідеї ​​ремонту санвузла своїми руками

Санвузол, як і будь-яке інше приміщення в будинку, періодично потребує ремонту. Більше того, іноді він буває початковим, наприклад, якщо придбана квартира в новобудові. І тут не варто думати, що обійдеться такий захід недорого, враховуючи невелику площу. Адже в стандартних панельних будинках ванні кімнати саме такі. Дуже часто ремонт цього приміщення перевищує в кілька разів первісну цифру.

remont-sanuzla_11

І тому часто актуальним стає питання виконання всіх операцій своїми руками. Правда, для цього потрібні певні навички і знання, а також складання простого плану дій, що включає визначення дизайну, підбір матеріалів і розстановку всіх предметів, які будуть присутні в цьому приміщенні.

remont-sanuzla_9

Такий підхід дозволить визначити суму, скільки обійдеться ремонт санвузла за попередніми підрахунками.

І тут слід врахувати, що процедура може бути косметичної або ж капітальної. Це стане визначальним параметром при формуванні підсумкової вартості.

Нестандартні деталі інтер'єру

Як правило, санвузол - окреме приміщення, причому досить маленьке, проте це не означає, що з цим фактом варто миритися. Завжди можна придумати якісь нестандартні кроки.

remont-sanuzla_6

Наприклад, почати варто з незвичайного унітазу. Він може мати оригінальний яскравий колір або ж форму. Знайти таку модель в сучасних магазинах - не проблема. Тільки однієї такої деталі в інтер'єрі маленького санвузла панельного будинку буде достатньо, щоб надати приміщенню родзинку. Адже очевидно, що в стандартному рішенні застосовується білий унітаз.

remont-sanuzla_7

Пол в санвузлах, як правило, викладається кахельною плиткою, проте його можна зробити теплим, застосовуючи одну з існуючих технологій. Обійдеться така радість небагато, проте отриманий комфорт буде оцінений набагато вище. Адже таким чином компенсується основний недолік присутності плитки на підлозі - холодно ногам. І в разі застосування теплої підлоги ніяких килимків вже не буде потрібно.

remont-sanuzla_5

Не секрет також, що світло грає в обробці таку важливу роль, як і матеріали. Тому можна і в цьому випадку проступити нестандартно. Наприклад, по периметру встановити світлодіоди. А якщо стеля ще й зробити дзеркальним, тоді невеликий простір санвузла буде здаватися величезним.

remont-sanuzla_4

Рекомендації щодо оформлення

Для максимально комфортного облаштування санвузла варто звернути увагу на такі моменти при оформленні.

remont-sanuzla_3
  1. Вибираючи обробку стін, слід врахувати, щоб був забезпечений доступ до комунікацій. Це можуть бути дверцята, жалюзі та інші відкриваються конструкції.
  2. Якщо немає бажання або можливості возитися з керамічною плиткою для обробки стін, можна використовувати миються шпалери. Це прекрасна альтернатива. Адже на сучасному ринку є безліч гідних варіантів. При цьому отриманий результат може бути досить просто замінений на інший. З керамічною плиткою такий номер не пройде: віддирається вона набагато проблематичніше за багатьма параметрами, не кажучи про укладання нової.
  3. Замислюючись про розміщення предметів у цьому приміщенні, слід також продемонструвати креативність. Наприклад, унітаз можна поставити не вздовж (перпендикулярно) стіни, а по діагоналі кімнати. Виграний простір можна використовувати під умивальник.
  4. Якщо над унітазом зробити полиці або повісити шафу, можна зручно зберігати всі необхідні кошти.

remont-sanuzla_1

Капітальний ремонт

Якщо звичайна «косметика» не підходить, можна зробити своїми руками і капітальний ремонт санвузла. І в цьому випадку впорядкованість дій буде відігравати набагато важливішу роль.

remont-sanuzla_10

Все починається з демонтажу старого оснащення. Коли всі предмети винесені, можна видаляти плитку або шпалери. А вже після цього можна приступати до демонтажу труб. Як здійснити підготовчі роботи, можна додатково подивитися на фото і відео.

Далі можна займатися установкою нових комунікацій (краще встановлювати пластикові труби, дроти трижильні зі ступенем захисту електрообладнання IP44). Подібна процедура може зайняти не один день, враховуючи її складність. І тут важливо чітко розуміти, чи під силу все виконати своїми руками. Можливо, в деяких випадках є сенс найняти майстрів для виконання тих чи інших робіт.

remont-sanuzla_2

У будь-якому випадку, спочатку має бути затверджений план дій, за яким далі проводиться вирівнювання всіх поверхонь. Як правило, для цих цілей використовується полімерна штукатурка. Не завадить і гідроізоляція.

Перед укладанням плитки (якщо обраний такий варіант обробки) слід добре прогрунтувати поверхні сумішшю глибокого проникнення. Після цього можна займатися укладанням. Всі завершує встановлення сантехніки.

remont-sanuzla_12

Навіть капітальний ремонт своїми руками - це можливо

Як бачимо, описані рекомендації дозволяють не тільки підійти до оформлення приміщення санвузла нестандартно, але й виконати самостійно капремонт. Завдяки цьому санвузол отримає новий вигляд, що дозволить з ще більшим настроєм щодня відвідувати це приміщення.

На додаток можна подивитися відео на цю тему.

remont-sanuzla_8