Вибираємо фарбу для стелі ванної кімнати

Напевно, всі, хто виконує ремонт у ванній кімнаті, не можуть уникнути вічного питання, ніж пофарбувати стелю. Адже ця поверхня в цьому специфічному приміщенні повинна не тільки красиво виглядати, але і бути вологостійкою. Оскільки рівень вологості у ванній досить високий, навіть незважаючи на застосування гарної системи вентиляції, наприклад. Це місце ми відвідуємо щоранку і щовечора, як мінімум, тому вона зобов'язана виглядати чудово, функціонально і комфортно.

Вибір кольору

Якщо говорити про стелю, то найпопулярніше рішення - фарбування. Звичайно, можна застосувати й інші методи обробки, наприклад, чим-небудь його обшити. Однак у покраски є свої переваги - якщо колір набрид, його можна без проблем змінити.

Фарба також виглядає дуже виграшно, якщо ванна кімната невелика. Якщо підібрати, наприклад, світлий колір, можна візуально збільшити кімнату. Обшитий ж стеля істотно «з'їдає» простір.

фарбований стеля у ванній kraska-dlya-vannoy-02 живопис kraska-dlya-vannoy-04

Можна підібрати й інші колірні рішення. Якщо світлі тони набриднуть, тоді стелю можна перефарбувати.

Вибір фарби

різноманіття кольорів kraska-dlya-vannoy-06

Щоб зробити правильний вибір, потрібно розуміти, що є кілька видів фарби:

  • вододисперсійна;
  • водоемульсійна;
  • масляна.

І тут потрібно обмовитися, що останній варіант не застосовується для фарбування стель. Адже ця фарба, коли висихає, перетворюється на непроникну плівку. Отже, стеля, пофарбований олійною фарбою, просто не зможе «дихати». Тому покриття з часом буде зруйновано.

Отже, вибір робиться між вододисперсійною і водоемульсійною фарбою, адже у них є певні відмінності, які потрібно враховувати.

Вододисперсійна або водоемульсійна?

Пофарбувати стелю у ванній кімнаті - досить складне і відповідальне заняття, тому правильний вибір фарби має значення.

Якщо вибір впаде на вологостійку водоемульсійну фарбу, слід врахувати, що її не можна мити, оскільки вона буде змиватися. Також, вибираючи таку фарбу, потрібно уважно поставитися до виробника, оскільки існують недобросовісні компанії, які через економію сировини роблять фарбу, яка при низьких температурах обсипається і тріскається.

Але така фарба має все ж кілька переваг. Наприклад, ідеальність покриття. До того ж ця фарба не пахне, тому нетоксична.

Що стосується вододисперсійною фарби, то її умовно ділять на два типи:

  • латексна;
  • акрилова.

Безсумнівною перевагою подібних фарб є наявність в їх складі антигрибкових добавок. Це можуть бути спеціальні вологостійкі фарби для стель.

Також поверхні, розкриті вододисперсійною фарбою, можуть митися, при цьому фарба залишиться на стелі в цілості й схоронності, на відміну від водоемульсійною. Можна, звичайно, відшукати і недоліки, як, наприклад, наявність невеликої запаху. Але він вивітрюється вже за пару годин.

Що стосується латексних фарб, то вони можуть чудово закривати тріщини (ширина до 1 мм) і володіють хорошою еластичністю. Крім того, латекс прекрасно протистоїть бруду.

Все це робить латексні фарби відмінним видом для застосування на стелі у ванній. Адже вони влагоустойчиви, а також мають великий спектр колірних відтінків. Єдине, чого вони не терплять, - води на своїй поверхні. І це доведеться враховувати при виборі.

Виробники

Виробників на ринку сьогодні велика кількість, тому вибрати є з чого. Хочеться тільки порекомендувати не економити, оскільки результат може виявитися негативним. Невелика ціна - це завжди заманливо, але підсумок може вразити низькою якістю фарби. Адже, в разі купівлі простроченої або підробленої фарби, можна не тільки зіпсувати ремонт, але й погіршити своє і близьких здоров'я.