Правильна гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті

До пристрою гідроізоляції в приміщенні, де постійно користуються водою, слід ставитися дуже серйозно. Тільки якісний захист від води зможе стати способом економії сімейного бюджету, адже від протікання ванна кімната не застрахована, а залита квартира сусідів, що живуть знизу, може обійтися в досить солідну суму.

Ринок будматеріалів пропонує величезну кількість захищають від протікання матеріалів. Це багатство вводить недосвідченого покупця в замішання, адже навіть різні модифікації ізоляції відрізняються один від одного за призначенням, та й вартість їх може розрізнятися в кілька разів.

Класичні способи пристрої захисту від протікання

Водозахист у ванній кімнаті виконується двома способами, що стали вже класичними. Раніше активно використовували плівкові матеріали - це був так званий обклеювальну спосіб, на сьогоднішній день використовуваний вкрай рідко. Справа в тому, що обклеювальну спосіб має складності в техніці виконання, та й підлога у ванній при його використанні стає вище приблизно на 50 мм. Не кожна ванна кімната дозволяє настільки підвищити рівень підлоги.

Обмазувальної спосіб набагато простіше по виконанню, тому використання спеціальної мастики є найбільш оптимальним способом, коли отриманий результат за своєю якістю відповідає загальній вартості робіт. До того ж техніка виконання робіт з мастикою не надто складна і виконати її можна самостійно.

гідроізоляція підлоги у ванній - робочий момент gidroizolyaciya-pola-v-vannoy-01

Що ж стосується порядку робіт при влаштуванні підлогового покриття, то це питання на сьогоднішній день залишається відкритим. Професіонали сперечаються, що робити в першу чергу - гідроізоляцію або бетонну стяжку. При цьому кожен наводить свої аргументи, вважаючи їх правильними.

Новітня технологія

Однак існує й третій спосіб, про який фахівці в один голос кажуть, що найправильніша і якісна гідроізоляція підлоги може бути виконана тільки з його застосуванням. Починається ця робота з ретельного очищення старого підстави, перевірки його якості і, при необхідності, виготовленні нової стяжки.

Через кілька днів готова поверхня грунтується і після висихання наноситься перший шар мастики на нижні кути стіни і підлоги. Після її висихання проводиться проклейка кутів водонепроникною стрічкою, виготовленої на каучуковій основі.

Потім вся площа, включаючи підлогу і стіни, на висоту не менше 20см покривається безперервним шаром мастики в три шари. Кожному шару необхідно дати час на просушку не менше 24-х годин. Наступним етапом стає нанесення шару спеціальної грунтовки, що включає в себе великий кварцовий пісок.

gidroizolyaciya-pola-v-vannoy-02 gidroizolyaciya-pola-v-vannoy-04

Через добу підготовлене покриття заливається сумішшю «наливна підлога», що має водостійкі властивості. За два-три дні фінішне покриття повністю готове. Слід остання просочення ґрунтовкою, а потім укладання плиткового покриття на цементно-клейову суміш. Підготовлена ​​таким чином ванна кімната буде мати надійний захист від протікання, що гарантує відсутність конфліктів із сусідами, що проживають поверхом нижче.