Унітаз з гігієнічним душем

Унітаз з гігієнічним душем

У сучасному світі турбота про чистоту тіла займає в житті людини дуже важливе місце. Сьогодні покупці всіляких засобів гігієни відводиться окрема стаття в сімейному бюджеті, а до вибору обладнання для ванної кімнати підходять особливо ретельно. Оснащення ванних кімнат стає все різноманітніше: тепер до звичних унітазів і ванн додалися багатофункціональні душові кабіни, біде і інші сантехнічні прилади.

Зручність цього душового устаткування доводить багаторічний досвід його використання в інших країнах. Наприклад, у багатьох східних і азіатських країнах, біде є чи не обов'язковим атрибутом санвузла в кожному будинку. Користь цього пристосування не підлягає сумніву і, напевно, багато хто з нас не відмовилися б встановити цей чудо-агрегат у себе вдома. Однак квадратура наших квартир диктує свої умови і власники невеликих ванних кімнат, яких в багатоповерхових будинках більшість, зазвичай не мають можливості розмістити в санвузлі ще один сантехнічний прилад.

Чудовою альтернативою біде є унітаз з гігієнічним душем. Це зручне рішення, що дозволяє об'єднати функції двох пристроїв в одному. Про переваги і недоліки даного виду сантехнічного обладнання, а також про існуючі його модифікаціях ми поговоримо нижче.

Унітаз-бідеУнітаз-біде

плюси

 • Як вже було сказано, унітаз з гігієнічним душем - це єдина можливість для власників малогабаритних «хрущовських» санвузлів стати володарем обладнання, що виконує функції біде.
 • Унітаз з гігієнічним душем не тільки дозволяє заощадити місце в санвузлі, але і істотно скорочує витрати на сантехнічне оснащення вашої квартири. Адже біде - це досить дороге обладнання, і покупка багатофункціонального унітазу обійдеться вам значно дешевше.
 • Господині вже придумали безліч оригінальних способів використання унітазу з гігієнічним душем не за призначенням, але з користю для дому та побуту. Наприклад, з його допомогою зручно набирати воду для миття підлог, мити дитячі горщики або котячі лотки або чистити сам унітаз.
 • Унітаз з гігієнічним душем дуже зручний для літніх людей і маленьких дітей, так як дозволяє їм робити всі свої справи в одному місці, не пересуваючись від одного сантехнічного приладу до іншого. Особливо це оцінять володаря роздільних санвузлів.
Переваги унітазів з гігієнічним душемПереваги унітазу з гігієнічним душем

мінуси

 • Деякі моделі гігієнічного душа мають неприємною особливістю: після відключення води з душової лійки протягом недовгого часу продовжує сочитися вода, потрапляючи на підлогу і стіни.
 • Для дітлахів гігієнічний душ - це невичерпне джерело розваг. Наслідком захоплюючих дитячих ігор з водою зазвичай стає генеральне прибирання всієї ванної кімнати.
 • Існують моделі гігієнічного душа, для яких можливе підключення виключно до водопровідних труб. Це не завжди вдається зробити, не проводячи глобальної перепланування приміщення.
 • Зазвичай на те, щоб навчитися користуватися гігієнічним душем у людини йде кілька спроб. Але деякі власники даного пристосування і через роки його використання продовжують скаржитися на водні бризки, що покривають підлогу і стіни ванної.
 • Користування гігієнічним душем може стати справжньою проблемою для корпулентний людей, якщо вони повністю закривають отвір унітазу. Традиційне біде має дещо більші розміри, тому воно зручно для людей різної комплекції.
Недоліки унітазів з гігієнічним душем

Що може виконувати функцію біде?

Існує кілька різновидів унітазів, здатних виконувати функції біде. Розглянемо найбільш популярні з них.

Кришка-біде

Це пристосування сподобається тим, хто не бажає змінювати свій старий, зручний унітаз, а просто хоче доповнити його функцією гігієнічного душа. У цьому випадку окремо купується кришка, оснащена електронним блоком управління (деякий моделі кришок-біде харчуються від електрики, що викликає у користувачів психологічний дискомфорт, а проте такі моделі абсолютно безпечні).

Кришки-біде можуть бути оснащені різними функціями, наприклад, підтримувати комфортну температуру води, сушити феном або плавно опускати сидіння за допомогою мікроліфта. Недоліком цього варіанту вважається досить висока ціна.

Унітаз з гігієнічним душем - кришка-біде

Унітаз-біде

Це сантехнічний прилад, який представляє унітаз з функцією біде. Необхідне обладнання для здійснення гігієнічних процедур вбудовано в корпус унітазу ще на етапі виробництва. Саме тому зливний бачок у таких унітазів трохи більше, ніж у звичайних - адже в нього вбудований блок керування для біде. Унітази-біде подають воду комфортної температури і, так само як і спеціалізовані кришки, часто бувають оснащені додатковими можливостями. Унітази з вбудованим біде можуть бути підлоговими або підвісними. Коштують подібні прилади трохи дорожче, ніж звичайні унітази, але дешевше, ніж комплект унітаз + біде.

Унітаз з гігієнічним душем - унітаз-біде

Унітаз з настінним гігієнічним душем

Гігієнічний душ являє собою маленьку душову лійку на довгому, гнучкий шланг, розміщену поряд з унітазом. Даний варіант є бюджетним, але вимагає проведення деяких будівельних робіт. Тому, якщо ви починаєте облаштування санвузла з нуля, то обладнання унітазу з гігієнічним душем потрібно передбачити заздалегідь. До місця розташування унітаза потрібно підвести труби з гарячою і холодною водою, до яких буде монтуватися гігієнічний душ.

Унітаз з настінним гігієнічним душем

Гігієнічний душ, підключений до раковини

Ще один недорогий спосіб обзавестися унітазом з функцією біде. Правда, в цьому випадку поблизу від унітазу потрібно встановити раковину. Якщо санвузол роздільний, то в туалеті можна поставити крихітну кутову раковину - цього буде достатньо. Для того щоб підключити гігієнічний душ, потрібно встановити на раковину спеціальний змішувач з трьома виходами.

Гігієнічний душ, підключений до раковини

особливості вибору

 • Перед покупкою визначитеся з бажаної різновидом і способом монтажу гігієнічного душа. Це допоможе уникнути проблем при установці. Наприклад, деякі моделі можна підключати тільки до труб гарячого водопостачання.
 • Якщо ви зупинили свій вибір на традиційному гігієнічному душі, що представляє собою лійку зі шлангом, заздалегідь передбачте місце кріплення і придбайте красиву ємність для збору стічної води.
 • Придивіться до моделей гігієнічного душа, які дозволяють закріплювати душовою шланг в недоступному для маленьких дітей місці. Інакше прибирання ванної кімнати перетвориться для вас в безперервний процес.
 • Звертайте увагу на матеріали виготовлення і декоративне покриття змішувачів для гігієнічного душу. Вимоги до них ті ж, що і до звичайних змішувачів - довговічність, простота в догляді і гарний зовнішній вигляд.
Поради щодо вибору гігієнічного дихаючи для унітазуРекомендації по вибору унітазу з гігієнічним душем