Ванна кімната в стилі арт-деко

Ванна в стилі арт-деко

Стиль арт-деко зародився у Франції, у другому десятиліття XX століття. Художники, скульптори і архітектори черпали натхнення в тих явищах, які визначали культурну, світське життя тієї епохи. Це і поява джазу, і небувалий зліт популярності російського балету, і розвиток спорту, і стали один доступними подорожі в екзотичні країни.

У стилі арт-деко злилися всі популярні напрямки мистецтва початку минулого століття: неокласицизм, футуризм, кубізм, конструктивізм. Твори художників, що творили в стилі арт-деко, поєднують в собі порядок і строгу геометрію з розкішшю обробки, складними візерунками та орнаментами. Захопивши початок і кінець Першої світової війни, арт-деко став зворотною реакцією на обмеження і помірність у всьому, які були продиктовані військовою необхідністю. Згодом арт-деко став сприйматися як надмірно розкішний, кричущий стиль, і до середини XX століття про нього поступово забули.

Ванна в стилі арт-деко

Через кілька десятиліть арт-деко знову знайшов колишню популярність. Сьогодні це - одне з найбільш красивих і незвичайних напрямків в дизайні інтер'єру. Поєднання досягнень мистецтва XX століття, сучасних матеріалів і технологій виробництва дозволяє створювати по-справжньому вишукані і розкішні інтер'єри.

Ванна кімната в стилі арт-деко

особливості стилю

У ряду інших стильових напрямків арт-деко легко можна відрізнити за кількома характерними рисами:

 • сучасні, дорогі матеріали - срібло, слонова кістка, рідкісні породи дерева, сталь, емаль, натуральна шкіра;
 • гострі кути, криві лінії, щаблі й зигзаги;
 • повторюваний мотив фортепіанних клавіш;
 • стримана кольорова гама - переважно чорний, білий, сірий, бежевий, фіолетовий колір;
 • рослинні і тваринні орнаменти;
 • солярна символіка - повторюване зображення сонця і сонячних променів;
 • вертикальна смужка як один з найбільш поширених візерунків;
 • давньогрецькі уявлення про красу, як гармонії форми і змісту;
 • орнаменти і елементи декору, що відсилають до примітивного творчості народів Африки і Південної Америки;
 • дзеркала в рамах, картини в рамах, що обрамляють елементи для меблів і інших предметів інтер'єру.
Особливості стилю арт-деко в ваннійХарактерні риси для стилю арт-деко в ваннійВанна в стилі арт-деко і її особливості

Кольорове рішення

Незважаючи на прагнення до розкоші, для арт-деко характерна досить спокійна колірна гамма, де яскраві відтінки використовуються дуже дозовано. Класичне для даного стилю поєднання - це чорний + білий. Найяскравіше воно втілено в одному з улюблених мотивів арт-деко - чергуванні чорних і білих клавіш музичних інструментів. Шпалери в чорно-білу вертикальну смужку або така ж оббивка дивана асоціюються з фортепіанними клавішами і нагадують про протяжних джазових мелодіях.

Кольорове рішення ванної кімнати виконаної в стилі арт-деко

Крім класичного поєднання чорного і білого кольорів, в арт-деко інтер'єрі часто зустрічаються такі колірні пари: чорний + сірий, сірий + фіолетовий, сірий + рожевий, білий + фіолетовий, бежевий + сірий, бежевий + коричневий. В обробці стін, підлоги і стелі рідше використовуються більше двох кольорів, але при цьому домінуючим може бути темний колір. В якості яскравих кольорових акцентів можуть з'являтися насичений червоний, жовтий, зелений, оранжевий відтінки.

Колірна гамма стилю арт-деко для ванноїВанна в стилі арт-деко і її колірне рішення

Оздоблення

Обробці поверхонь в стилі арт-деко приділяється особливе значення.

Перевагу слід віддавати дорогим, ефектним матеріалами - натуральному каменю, глянсовою керамічній плитці, шпалерах з шовкографією і т.д. Геометричні візерунки - ромби, квадрати, зигзаги - це обов'язковий елемент оздоблення. Кам'яні плити на підлозі, викладені хитромудрим орнаментом відразу поставлять певний тон всьому інтер'єру.

Матеріали для обробки ванної в стилі арт-деко

Геометрія може повторитися і на стінах, але вже в меншій кількості, щоб ванна кімната не виглядала перевантаженою строгими лініями. Що стосується стелі, то для його обробки можна використовувати і плитку, але тільки дуже хорошої якості. У стилі арт-деко досить часто використовується прийом оформлення стелі в раму контрастного кольору. Втім, можна обрамляти не весь стелю, а тільки місце під люстру - але в цьому випадку вона повинна бути досить великою.

Обробка ванної в стилі арт-деко - матеріалиОздоблювальні матеріали для ванної в стилі арт-деко

Плитка або шпалери?

Якщо говорити про інтер'єр арт-деко в загальному, то шпалери можна назвати найоптимальнішим рішенням для обробки стін. Сучасні виробники оздоблювальних матеріалів випускають цілі колекції шпалер в стилі арт-деко. Вони відрізняються м'якою і благородної колірною гамою і незвичайно красивими, фантазійними візерунками. Однак наше завдання - це оформлення ванної кімнати, де шпалери доречні далеко не завжди. Адже постійний контакт з водою і парою не зможуть витримати навіть найдорожчі шпалери, що миються.

Шпалери в ванній кімнаті оформленої в стилі арт-деко

Так що керамічну плитку можна вважати ідеальним варіантом, але тільки в тому, випадку, якщо ви власник дуже невеликої ванної кімнати, в якій немає місця, куди не долітають водні бризки.

Якщо ж ванна у вашому домі досить простора, то одну стіну (подалі від ванни, душової кабіни і раковини) цілком можна виділити під шпалери. Тільки постарайтеся знайти дійсно підходять за стилем шпалери - глибокого кольору, з великим орнаментом, бажано виконаним золотистими або сріблястими нитками.

Шпалери на стінах у ванній в стилі арт-декоВанна в стилі арт-деко з шпалерами на стінахОформлення шпалерами ванну кімнату в стилі арт-деко

меблі

Меблі у ванній кімнаті, оформленої в стилі арт-деко, повинна бути класичною - масивної, але, в той же час витонченою. Стандартні шафки і полички з пластика і ДСП слід замінити на добротні комоди, шафи, стільниці з дерева або інших дорогих матеріалів (або їх якісної імітації). Предмети меблювання повинні мати просту форму, але багату обробку з металу, скла, інкрустації і т.д.

Меблі для ванної в стилі арт-деко

Якщо дозволяють розміри ванної кімнати, розмістіть в ній речі, нехарактерні для даного приміщення, наприклад м'яке крісло або журнальний столик.

Ванна в стилі арт-деко і меблі для неїМеблі у ванній кімнаті в стилі арт-декоМеблі для ванної в стилі арт-деко

Що стосується сантехніки, то вона також повинна бути великогабаритної. Так як ми працюємо над сучасним інтер'єром, немає потреби купувати сантехнічне обладнання, стилізоване під початок минулого століття. Навпаки, постарайтеся знайти застосування останніх досягнень виробників сантехніки. Ванни, раковини, унітази та біде можуть бути найнеймовірніших форм. Вітаються округлі обриси, плавні, вигнуті лінії. Як матеріали виготовлення підійде простий санфаянс і акрил, головне, щоб вони були хорошої якості, інакше зникне відчуття розкоші, до якого ми прагнемо, створюючи інтер'єр стилі арт-деко.

Сантехніка у ванній в стилі арт-деко

аксесуари

Аксесуари в інтер'єрі арт-деко представлені в невеликій кількості, але вони привертають до себе увагу розкішшю і блиском. Як правило, це предмети декоративно-прикладного мистецтва, дзеркала, світильники і т.д.

Картини і скульптури звичні в вітальні, але у ванній кімнаті вони все ще виглядають дуже незвично. Звичайно, справжні картини на полотні або паперові постери в умовах підвищеної вологості повітря протримаються недовго. Тому наш вибір - це репродукції, надруковані на спеціальних, водостійких матеріалах. Так як арт-деко в чому спирається на мистецтво ХХ століття, то самі відповідні картини для нашої ванної кімнати - це полотна художників-футуристів, кубістів і інших представників модних течій тієї епохи. При цьому картини повинні бути вставлені в класичні рами.

Скульптури ж можуть бути виконані в дусі абстракціонізму або являти собою зменшені копії робіт античних майстрів. Якщо ж цей вид мистецтва вам не до душі, а додати приміщенню шику все-таки хочеться, придивіться до мініатюрним кам'яним фонтанчиком.

Ванна в стилі арт-деко і аксесуари для неїАксесуари для ванної в стилі арт-декоАксесуари у ванній кімнаті в стилі арт-деко

Дзеркало у ванній кімнаті повинно бути обов'язково. Якщо це ванна, оформлена в стилі арт-деко, то дзеркало слід вибирати велику, в масивній рамі - під срібло, позолоту або просто чорного кольору.

Дзеркало у ванній в стилі арт-деко

У стилі арт-деко віддається перевагу класичним світильників. В якості основного джерела світла слід вибрати велику, але витончену люстру з металевими і скляними елементами, прикрашену підвісками - тобто, стилізовану під стельовий канделябр. На стінах можна розмістити невеликі бра з тієї ж колекції.

Світильники для ванної в стилі арт-деко

Поради

 • Інтер'єр в стилі арт-деко - це справжнє втілення гламуру. Тому блиску в ванній кімнаті повинно бути якомога більше - починаючи від глянцевих поверхонь підлоги і стін і закінчуючи блискучими люстрами і дзеркалами.
 • Арт-деко зародився в епоху розквіту косметичної промисловості, тому всілякі бульбашки і флакончики займали почесне місце в будуарах і ванних кімнатах світських дам. Сучасні пластикові упаковки мало схожі на ті, якими користувалися століття тому. Щоб підтримати атмосферу розкоші і гламуру, придбайте набір красивих скляних флакончиків і перелийте в них свої шампуні, бальзами та гелі для душу.
Поради щодо створення інтер'єру у ванній кімнаті в стилі арт-декоРекомендації по оформленню ванної в стилі арт-деко