Як почистити газову колонку своїми руками

Як почистити газову колонку своїми руками

Виконати чищення колонки в домашніх умовах цілком можна своїми руками, якщо знати про всі особливості обслуговування і прочищення такого обладнання. Крім того, важливо пам'ятати, що будь-які роботи, що передбачають розбирання колонки, допустимо виконувати лише після відключення апарату і від водопроводу, і від надходження газу.

Роботи з технічного обслуговування

Щоб газова колонка справно функціонувала і не становила загрози ні приміщення, ні здоров'ю мешканців, важливо щорічно проводити такі маніпуляції:

 • Видалення з пальника нагару і кіптяви.
 • Прочищення теплообмінника, яка включає видалення сажі, а також промивання труб від утворилася накипу, якщо це необхідно.
 • Очищення внутрішніх вузлів обладнання від пилу.
 • Очищення водоприймального вузла.
 • Оцінку герметичності головних систем колонки (водяний, а також газової) з заміною ущільнювачів в цих системах.
 • Оцінку справності датчика тяги.
 • Змазування всіх рухомих деталей в разі виникнення такої необхідності.
Промивання елементів газової колонки

Промивання в домашніх умовах

чистимо водоприймач

Прочистити цей вузол вкрай важливо, оскільки він відповідальний за чистоту води, яка надходить в колонку. На патрубку водоприймача встановлений фільтр, який не дає потрапити всередину теплообмінника забруднень, що викликають корозію або утворення накипу. Крім того, частиною водоприймального вузла є мембрана, яка відповідає за подачу газу автоматично, коли припиняється надходження води.

Спочатку вийміть водоприймач від корпусу пристрою, щоб полегшити для себе проведення всіх робіт з даним вузлом. Використовуючи викрутку, викрутити кріпильні деталі і зніміть кришку. Ретельно очистіть фільтр (зазвичай для цього вистачає промивання водою) і перевірте мембрану (в ній не повинно бути увігнутих або деформованих ділянок). При необхідності замініть мембрану нової, встановіть її, а потім виконайте зворотну збірку водоприймача.

Частка водоприймача газової колонки

Очищення теплообмінника від накипу

Щоб вимити накип з труб, виконайте такі маніпуляції:

 • Зніміть теплообмінник з колонки, після чого покладіть його в порожню ємність.
 • Розчиніть лимонну кислоту в теплій воді (візьміть 100-200 грам порошку на літр рідини).
 • Залийте отримане засіб всередину теплообмінника.
 • Через десять-п'ятнадцять хвилин злийте цей розчин.
 • Добре помийте деталь під проточною водою.
 • Якщо буде потрібно, повторюйте цей процес до повного усунення накипу.
Чистка теплообмінника газової колонкиТеплообмінник газової колонки

Прибираємо з пальника кіптява і нагар

Щоб очистити пальник, спочатку важливо вимкнути колонку і перекрити надходження до неї газу. Далі ваші дії повинні бути такими:

 • Зніміть облицювання, відкрутивши потрібні гвинти і роз'єднавши дроти, які йдуть від дисплея до блоку управління і температурному датчику.
 • Зніміть пальник, а потім виконайте від'єднання колектора.
 • За допомогою щітки почистіть зовні спочатку колектор, а потім пальник від пилу, а потім протріть деталі вологою ганчіркою.
 • Використовуючи «йорж», усуньте пил всередині деталі (у внутрішніх каналах).
 • Видаливши нагар з електродів свічки, а також з датчика горіння, виконайте зачистку їх контактної групи.
 • Промийте пальник заздалегідь підготовленим мильним розчином, приділяючи увагу внутрішніх поверхонь секцій (скористайтеся «ершом»).
 • Далі виконайте промивання пальника чистою водою (проточною) і просушіть її.
 • Встановіть деталь на місце.
Сажа і нагар на газовій колонці

Про очищення газової колонки від сажі без її зняття дивіться наступне відео каналу на Youtube "TVorim".

Ознаки для позачергової чистки

Планову чистку будь газової колонки рекомендують виконувати кожні 12 місяців, але бувають ситуації, коли потрібно позачергова прочищення апарату:

 • У повітрі того приміщення, в якому працює колонка, є багато пилу. Про те, що пристрій слід чистити, вам підкаже зміна забарвлення полум'я пальника. Як тільки колір став жовтим або коптять небо (в нормі полум'я буде блакитним), значить, пил забила пальник і її слід якомога швидше почистити.
 • У кімнаті, де встановлена ​​колонка, був проведений ремонт або інші роботи, що призвело до потрапляння всередину обладнання будівельного пилу. Якщо не видалити цю пил вчасно, підвищується ризик займання апарату.
 • Якщо почали часто спрацьовувати теплові датчики колонки, слід очистити апарат від накипу, оскільки вона заважає ефективному охолодженню пристрою. Також про те, що в каналах теплообмінника утворився надлишок накипу, підкаже погіршення циркуляції рідини.
 • Обов'язково виконайте чистку колонки, якщо вода почала нагріватися набагато довше, ніж треба. Також прямим показанням до прочищення пристрою є відключення колонки після декількох хвилин роботи. Якщо колонка взагалі не включається, вашим першим дією також повинна стати її очищення.

Інші роботи з т / о

заміна ущільнень

Якщо газову колонку розбирали для планової чистки, при цьому її комунікації (газові або водяні) демонтувались, а потім встановлювалися назад, неодмінно встановлюються нові ущільнювачі.

Ущільнювачі газової колонкиЕлементи газової колонки

Перевірка герметичності

Коли прийшов час чергового чищення апарату, яка передбачає розбір газових або водяних комунікацій колонки, важливо перевірити герметичність збірки апарату, щоб не допустити появи витоку води або газу.

 1. Приєднавши до колонки трубопроводи, спочатку включають кран гарячої води, після чого подають холодну воду на апарат, відкриваючи запірний кран перед колонкою. Як тільки тракт пристрою заповниться водою, кран гарячої води закривають і уважно оглядають все місця з'єднань.
 2. Підключивши газову лінію, відкривають запірний клапан перед колонкою. При цьому обладнання не повинно працювати. Місця з'єднання слід обмилити і уважно оглянути. Про негерметичність і витоку газу вам підкажуть що з'явилися в обмиленних місцях бульбашки.

Перевірка працездатності термореле (датчика тяги)

Щоб оцінити справність такого датчика, спочатку доведеться від'єднати від колонки трубу, по якій відводиться газ. Потім потрібно включити обладнання та встановити режим роботи, що передбачає повне відкриття газового крана і номінальний витрата води. Візьміть металевий лист і прикладіть його до газового патрубка, закривши його. Колонка повинна вимкнутися протягом двох хвилин.

Датчик тяги газової колонки

Якщо термореле не працює, його знімають щоб замінити на ідентичну деталь, після чого виконують таку ж перевірку, щоб переконатися, що новий датчик тяги функціонує нормально. Після цього газову трубу (відводять) під'єднують до колонки і перевіряють герметичність її сполуки.

Чому важливо вчасно проводити технічне обслуговування газової колонки, дивіться в наступному відео.